Coraz więcej osób odkrywa, jak pozytywny wpływ na ich zdrowie może mieć praktyka jogi. Jeśli też pragniesz spróbować tej aktywności lub rozwinąć posiadane umiejętności, zapraszamy na zajęcia do klubu Calypso!

Jakie korzyści daje ćwiczenie jogi?

Joga wywodzi się z Indii, gdzie od wielu wieków wchodzi w skład całego systemu filozoficzno-religijnego, umożliwiając praktykującym pracę z ciałem. Świat Zachodu przejął ćwiczenia jogi, zauważając jej wieloaspektowe oddziaływanie na dobrostan człowieka. Co więcej, w zasadzie jest to aktywność dla każdego, niezależnie od wieku, masy ciała czy stanu zdrowia. Nie ma jako takich przeciwwskazań do treningu, z tym tylko ograniczeniem, że konkretne asany należy dobierać odpowiednio do predyspozycji danej osoby (np. pozycje z głową w dół nie są wskazane dla osób cierpiących na nadciśnienie).

Do niewątpliwych korzyści, jakie płyną z ćwiczenia jogi, zalicza się:

  • poprawę ogólnej wydolności organizmu;
  • wzmocnienie mięśni i elastyczności ciała;
  • zredukowanie poziomu stresu oraz jego negatywnych następstw;
  • działanie wyciszające, relaksujące, odprężające;
  • lepsze dotlenienie organizmu, a także poprawę krążenia krwi;
  • polepszenie samopoczucia;
  • naukę skupienia, równowagi oraz bycia tu i teraz.

Jogę można ćwiczyć samodzielnie, bądź zdecydować się na zajęcia w grupie pod okiem trenera. Ta druga opcja to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą aktywnością, a także dla tych, którym zależy na bezbłędnym wykonywaniu ćwiczeń i odpowiednim doborze pozycji.

Zajęcia z jogi w klubie Calypso

Niezależnie od tego, czy pierwsze doświadczenie z jogą masz już za sobą, czy zastanawiasz się nad rozpoczęciem jej praktykowania, w Calypso oferujemy zajęcia dopasowane do Twoich potrzeb. Prowadzimy kursy jogi dla początkujących w Koninie, jak i dla osób mających już doświadczenie w tej aktywności. Nasz zespół profesjonalnych instruktorów pomaga w doborze asan, czuwa nad prawidłowym ich wykonywaniem oraz służy pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Praca pod okiem trenera nie tylko pozwala na szybsze robienie postępów, lecz także minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych kontuzji.

W Calypso możesz uczęszczać na jogę z Multisport w ramach posiadanego karnetu. Do ćwiczeń nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu ani akcesoriów, warto jedynie zaopatrzyć się w wygodny, dopasowany strój, który nie będzie krępował ruchów, a jednocześnie pozwoli na obserwowanie układu ciała. Sklepy sportowe oferują odzież przeznaczoną specjalnie do uprawiania jogi – przede wszystkim legginsy i topy z oddychających tkanin. Jogę praktykuje się boso na macie, co zapewnia odpowiednią stabilność oraz przyczepność do podłoża. Na około 2-3 godziny przed zajęciami zalecamy zjeść lekki posiłek, by mieć energię do działania.

Jeśli chcesz uczęszczać na zajęcia jogi w Koninie, czekamy na Ciebie w klubie Calypso!

Calypso Fitness i Siłownia Konin

Konin - Stare Miasto, ul. Ogrodowa 31C, tel.63 240 83 33 , 63 243 71 16
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Z przyczyn technicznych klub nie zostanie uruchomiony 28 maja 2021.

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.