Joga Częstochowa Piastowska

Joga jako idealny sposób na odprężenie ciała i umysłu

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, joga to niezwykle wszechstronna dyscyplina, która łączy w sobie pracę nie tylko nad ciałem, ale również nad umysłem. Z tego powodu poleca się ją przede wszystkim osobom, które szukają rozluźnienia i wytchnienia od codziennych obowiązków, a przy tym chciałyby poprawić swoją sprawnością fizyczną. W siłowni Calypso w Częstochowie oferujemy zajęcia z jogi zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych osób. Doświadczeni instruktorzy oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że ćwiczenia stają się prawdziwą przyjemnością, a także pozwalają na wyjątkowe odprężenie. Dlatego jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z taką dyscypliną jak joga, Częstochowa to miasto, które oferuje bardzo dużo możliwości jej praktykowania.

Dlaczego warto zdecydować się na regularne uprawianie jogi?

Joga od tysięcy lat cieszy się bardzo dobrą opinią wśród zainteresowanych nią osób. Mimo że na początku wykonywanie różnego rodzaju figur może wydawać się niezwykle trudne i praktykujący często mają wrażenie, że nie będą w stanie im podołać, w rzeczywistości okazuje się, że nasze ciało może znacznie więcej, niż mówi nam umysł. Z tego powodu joga dla początkujących w wielu przypadkach staje się swojego rodzaju przełamaniem, które pozwala w pełni odkryć własne możliwości i tym samym zmienia podejście do fizyczności oraz pokonywania własnych granic.

Podczas treningu jogi w naszej siłowni niezwykle ważną kwestię stanowi panowanie nad oddechem. Osoby, które dopiero zaczynają ćwiczenia, często są zdziwione, kiedy instruktorzy zwracają im uwagę na to, że oddychają w niewłaściwy sposób. I choć na początku może się to wydawać nieco frustrujące, okazuje się, że ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Odpowiednia ilość tlenu pomaga zmniejszyć poziom stresu i wykorzystać w pełni naszą energię. Dlatego joga dla początkujących w Częstochowie często rozpoczyna się od nauki oddychania.

Jakie efekty daje joga? Rezultaty, których trudno się spodziewać na początku ćwiczeń

Osoby, które pokochały jogę i zaczęły regularnie ją praktykować, często są zaskoczone późniejszymi efektami. Mimo że joga wydaje się raczej statyczną dyscypliną, która nie wymaga wykonywania dynamicznych ćwiczeń z wykorzystaniem ciężarów, pozwala na piękne wyrzeźbienie sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto przy tym wspomnieć, że wynika to przede wszystkim ze zmiany podejścia do sposobów odżywania oraz codziennych nawyków. Osoby praktykujące jogę zauważają po pewnym czasie, że zaczynają bardziej dbać o swoje ciało i organizm. Stopniowo zmieniają szkodliwe nawyki żywieniowe oraz z przyjemnością zauważają ogromną różnicę w samopoczuciu. Joga dla początkujących i zaawansowanych skutecznie poprawia nastrój, a także sprawia, że czujemy się znacznie lepiej w swoim ciele.

W przypadku klientów zainteresowanych taką dyscypliną jak joga, multisport sprawia, że z łatwością można zapisać się na różnego rodzaju zajęcia, aby znaleźć najlepszą dla siebie dyscyplinę. Nasi instruktorzy również bardzo chętnie udzielą wszystkim zainteresowanym osobom informacji na temat wybranych ćwiczeń. Mimo to warto pamiętać, że joga w Częstochowie to także bardzo dobry pomysł na zajęcia rozluźniające w przerwie od siłowych treningów.

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.