Wpływ niedoczynności tarczycy na efekty treningowe

Tarczyca odgrywa ogromnie ważną rolę w organizmie, nie bez powodu często nazywana jest „królową metabolizmu”. Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy często spowodowane źle dobranym treningiem, a także niedoborową dietą może w znacznym stopniu negatywnie wpływać na osiągi sportowe. W niniejszym artykule przedstawione zostały podstawowe zasady, pozwalające zadbać o prawidłową pracę tarczycy.

Przetrenowanie – objawy i konsekwencje

Większość swojego czasu spędzasz na siłowni, stosujesz długie jednostki aerobowe, za sobą masz setki przetrenowanych godzin, a mimo to efekty nie są do końca takie, jakich oczekiwałeś. W celu osiągnięcia zamierzonej sylwetki dodatkowo stosujesz dietę redukcyjną od dłuższego czasu. Zniechęcony brakiem satysfakcjonujących zmian ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nadal nie widzisz wymarzonej formy. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, zdecydowanie powinieneś przeczytać niniejszy artykuł!

Zamienniki cukru w diecie

Cukier jest w dzisiejszych czasach wszechobecnym dodatkiem do żywności. Możecie go znaleźć niemal w każdym produkcie. Wraz ze wzrostem jego konsumpcji w XXI wieku odnotowano zwiększoną zachorowalność na choroby serca, cukrzycę, nowotwory, próchnicę zębów i otyłość. Jak ograniczyć jego spożywanie? Tego dowiecie się w niniejszym artykule.

Czym jest pamięć mięśniowa?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, co będzie z Twoimi ciężko wypracowanymi mięśniami, gdy pojawi się niespodziewana przerwa od treningu – wynikająca z natłoku obowiązków, wyjazdu czy też kontuzji. Czy nasz organizm ma zdolność do szybszego odrabiania strat po powrocie do reżimu treningowego? Czy odzyskamy utracone mięśnie znacznie szybciej, niż można zbudować mięśnie w pierwszej kolejności?

MOBILNOŚĆ – KONIECZNOŚĆ, CZY STRATA CZASU?

Wraz z wiekiem człowiek często zatraca umiejętność swobodnego poruszania się. Przedstawienie pojęcia mobilności powinno uświadomić Wam, drodzy czytelnicy, że jest to ważna kwestia w codziennym życiu, a jej brak może prowadzić do wielu dysfunkcji ludzkiego układu ruchu.

1 2 3 9