ABC zdrowego odżywiania – Nowy Rok – Tym razem się uda! CZ.2

Statystyki umieralności na świecie z powodu chorób to dość rzadko poruszany temat w mediach. Jak przedstawiają się te dane? Zabójstwa są przyczyną mniej niż 1% zgonów. Natomiast choroby związane z odżywianiem są przyczyną ponad 60% umieralności! Mało jednak się o tym mówi. Tak zwane choroby dietozależne, to w dużej mierze to, z czym spotykamy się na co dzień jako choroby cywilizacyjne.

ABC zdrowego odżywiania – Nowy Rok – tym razem się uda! cz.1

Za nami 2020 rok i przebojowym krokiem wchodzimy w Nowy Rok.
Jednak stara maksyma mówi, że brak ustalenia odpowiedniego planu, to planowanie porażki.

Zgodnie z powyższym, warto zastanowić się nad tym, co poszło w tym roku nie tak. Czy mogliśmy lepiej zadbać o rytm dobowy? A może unikać słodkich, kalorycznych przekąsek i zamienić je na smaczne, zdrowe i pożywne odpowiedniki? Wiecie, taka szczera rozmowa, jak w zdrowym związku.

Wigilijne dylematy

Rozważania na temat tego, czy powinniśmy sobie odmawiać wigilijnych potraw, czy nie, stanowi odwieczny dylemat wielu osób. Moim zdaniem, święta Bożego Narodzenia są tylko raz w roku, podobnie jak Wielkanoc.

Zastosowanie kreatyny w sporcie

Kreatyna jest jednym z najbardziej popularnych suplementów. Jej suplementacja przynosi pożądane efekty przez osoby aktywne fizycznie. Umożliwia sportowcom wykonywanie większej pracy na treningu, prowadząc do zwiększonych przyrostów siły, masy mięśniowej czy wydolności.

Korzyści zdrowotne wynikające z podejmowania aktywności fizycznej u seniorów.

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej na każdym z etapów życia jest bardzo ważna. Utrzymanie sprawności i kondycji u seniorów skutkuje poprawieniem wielu parametrów zdrowotnych, stąd ćwiczenia powinny być nieodzowną częścią codzienności. 

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.