Niedobór snu i jego wpływ na zdrowie

Sen stanowi niezbędny element egzystencji człowieka – śpiąc, spędzamy około jedną trzecią życia. Podstawową kwestią zapewniającą zdrowie, o której wiele osób zapomina, jest dbanie o rytm dobowy i jego odpowiednią regulację. W poniższym artykule wyjaśniono wpływ niedoboru snu na różne aspekty naszego codziennego funkcjonowania.

Śniadania węglowodanowe czy białkowo-tłuszczowe?

Śniadanie od dawna przedstawiane jest jako „najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Obecnie w kwestii śniadań powstały dwa nurty. Pierwszy uznaje spożywanie pierwszych posiłków białkowo-tłuszczowych. Drugi natomiast dopuszcza dodanie węglowodanów. Wyboru należy dokonać w zależności od naszych potrzeb. Który typ posiłku jest dla Ciebie i czym one się różnią miedzy sobą?

Charakterystyka treningu obwodowego – protoplasty Crossfitu

Zalążek treningu obwodowego powstał już w 1953 roku z pomysłu aby sekwencje ćwiczeń zamykać w przedziale powtórzeń lub w czasie. Wszystkim dzisiaj znany CrossFit również jest formą treningu obwodowego z dodanymi elementami olimpijskiego podnoszenia ciężarów. Na czym polega i jak wygląda przykładowy trening obwodowy oraz jakie przynosi efekty? Tego wszystkiego dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Rola klubu fitness w amatorskim uprawianiu sportu

Sportowcy amatorzy stanowią co raz większą grupę osób aktywnych fizycznie. Rosnąca popularność biegania, triathlonów czy kolarstwa niesie za sobą rzeszę amatorów chcących sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów. Do efektywnych treningów potrzebują oni miejsc, zapewniających im optymalne warunki. Takie miejsca to m. in. kluby fitness.

Zgrabne nogi na już! Porady i ćwiczenia dla Pań

Sezon letni jest bliżej niż się wydaje. Warto zadbać więc o poprawę formy i przygotowanie zgrabnych nóg już teraz aby mieć się czym chwalić latem.