Metabolizm – co to jest i jak go przyspieszyć?

Wiesz, że na co dzień zajmujesz się produkcją? Czego? Energii! Jak to robisz? Metabolizujesz! Dzięki temu w ogóle żyjesz. Twoje życie jest jak Twój metabolizm. Aktywne lub leniwe. Geny warunkują nie tylko wygląd czy ryzyko rozwoju chorób, ale również metabolizm. Naturalnie więc Ty (Twój metabolizm) masz swój rytm, jak bicie serca. Zależnościami pomiędzy genami a metabolizmem warunkuje sposób życia, a szczególnie sposób odżywiania.

Dyskopatia kręgosłupa – przyczyny, objawy i leczenie

W dzisiejszym artykule przybliżę Ci temat dyskopatii kręgosłupa. Jest to jedna z częstszych degeneracyjnych dolegliwości bólowych wśród ludzi w różnych przedziale wiekowym. Do głównych przyczyn powstania dyskopatii kręgosłupa zaliczamy sumujące się złe nawyki postawy, a w konsekwencji wady postawy charakteryzujące się osłabienie mięśni posturalnych takich jak: mięśni głębokich brzucha oraz mięśni pośladkowych.

Ksylitol czy erytrytol – czym słodzić zamiast cukru?

Coraz więcej osób zaczyna zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Jednym ze sposobów jest ograniczanie cukru w diecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że jego nadmiar szkodzi zdrowiu, prowadzi do nadwagi i otyłości ale również wielu przewlekłych schorzeń, m.in.: cukrzycy, chorób krążenia, rozwoju nowotworów, próchnicy.
W takim razie czym możemy zastąpić cukier?

Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?

Kalorie. Słowo klucz. Jak liczyć żeby się nie przeliczyć? Chcesz zachować zrównoważony bilans energetyczny, schudnąć lub przytyć? Nie ważne. Ważny, wysokiej wagi jest Twój prywatny rachunek za energię, którą przyjmujesz (z pożywieniem) i generujesz. Prosta kalkulacja? Niekoniecznie. Rozliczenie w formie (lub bez)… Wystawi Ci życie. Twoje zdrowie, stan i rozwój fizyczny oraz wiele więcej zależy w dużej mierze od tego ile jesz.

Fit kolacja – co jeść przed snem?

Zacznijmy od obalenia mitu, który mówi że NIE POWINNIŚMY jeść przed snem. Chodzą słuchy, że kiedy wybija godzina 18:00 wszystkie produkty podwajają swoja kaloryczność (a zwłaszcza owoce) i od tego czasu zjedzenie ich jest zabójstwem dla naszej diety redukcyjnej. Głodzeniu się przed spaniem mówimy stanowcze NIE! 

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.