PROFILAKTYKA ODWODNIENIA I STRATEGIA PRAWIDŁOWEGO NAWADNIANIA U SPORTOWCÓW

Ilekroć ćwiczysz, podczas wysiłku tracisz płyny w postaci potu, a także jako parę wodną. Uzupełnienie strat utraconych płynów ochroni Cię przed negatywnym wpływem odwodnienia na wydolność fizyczną i zdrowie.

5 ZMIENNYCH DETERMINUJĄCYCH REDUKCJĘ TŁUSZCZU, ROZWÓJ MUSKULATURY, SIŁĘ I ZDOLNOŚCI SPORTOWE

Pewnie nieraz zadawałeś sobie pytania: „Dlaczego niektóre osoby łatwiej pozbywają się tkanki tłuszczowej?” „Dlaczego niektórym przychodzi tak łatwo budowanie masy mięśniowej?” Wpływ na te procesy ma wiele czynników. W poniższym artykule omówię kilka podstawowych zmiennych, które decydują o tym, jak szybko spalasz tkankę tłuszczową, budujesz muskulaturę czy zwiększasz siłę.

DIETA ROŚLINNA W SPORCIE CZ. II

Dieta wegetariańska nie jest odpowiednia dla wszystkich. Każdy z nas jest odrębną jednostką i system żywieniowy musi zostać dopasowany do preferencji i możliwości sportowca. Często gorsze samopoczucie spowodowane jest dostarczaniem zbyt małej liczby kalorii w diecie bądź jej nieprawidłowym zbilansowaniem. Często o zmęczenie i zbyt szybką utratę wagi obwinia się dietę roślinną, jednak błąd może wynikać po prostu z niedostarczenia odpowiedniej ilości energii. Jak przy każdej diecie ważne jest odpowiednie zaplanowanie sposobu odżywiania.

DIETA ROŚLINNA W SPORCIE CZ. I

Wielu sportowców decyduję się na przejście na dietę rośliną. Przyczyn tej decyzji jest kilka – od kwestii zdrowotnych, etycznych do religijnych. Jednakże, jeżeli decydujesz się na taki, a nie inny sposób żywienia, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach.

JAK ROZPOZNAĆ TYP SYLWETKI I DOPASOWAĆ DO NIEGO PLAN TRENINGOWY?

Nie każdy z nas ma warunki i możliwości, by zostać modelem fitness, maratończykiem czy sprinterem. Jednakże zawsze możesz poprawić swoją kondycję i skład ciała. W tym artykule poznasz podstawowe trzy typy sylwetki i uzyskasz informacje, które pozwolą Ci dostosować strategie działania i plan treningowy do możliwości Twojego ciała.