Cellulit, skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit to przypadłość o wieloczynnikowym podłożu, która w mniejszym lub większym stopniu dotyka zdecydowanej większości dorosłych kobiet. W niniejszym artykule omówiono podłoże problemu, a także poruszono aspekty praktyczne, związane z planowaniem działań ukierunkowanych na redukcję widoczności tej zmiany.

„Core” – czy dbasz o mięśnie posturalne?

Core (z ang. rdzeń) określamy mięśnie posturalne (toniczne) naszego organizmu. Są to mięśnie z przewagą włókien czerwonych nazywanych wolnokurczliwymi. Oznacza się je poprzez skrót ST (z ang. Slow Twich). Włókna te charakteryzuje większy potencjał oksydacyjny z czym wiąże się większa odporność na zmęczenie i zdolność do dłuższej pracy. Codzienna praca przy biurku w pozycji zamkniętej lub ciągłe przeglądanie treści na smartfonie nie przyjają mięśniom posturalnym. Jak o nie zadbać? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Jak uniknąć efektu jo-jo?

Stale poszukujemy najefektywniejszej diety. Najczęściej oczekujemy, szybkiej i trwałej utraty masy ciała. Każdy z nas chce uniknąć efektu jo-jo, charakteryzującego się cyklicznym chudnięciem, a następnie pojawiającym się powrotem zgubionych kilogramów, często z nadwyżką. W poniższym artykule przedstawiono główne przyczyny tego błędnego koła, a także zaprezentowano sposoby pozwalające na jego uniknięcie.

Wszystko co musisz wiedzieć o błonniku

Badania naukowe jednoznacznie wykazują prozdrowotne działanie błonnika pokarmowego na organizm. Czym właściwie jest błonnik i gdzie możemy go znaleźć? Jakie występują różnice pomiędzy błonnikiem rozpuszczalnym, a nierozpuszczalnym w wodzie? Jaką rolę pełni w naszej w diecie i za co odpowiada? Odpowiedzi na powyższe pytania przedstawiono w poniższym artykule.

Czy trening na niestabilnym podłożu jest dla mnie?

Trening na niestabilnym podłożu cieszy się coraz większą popularnością. Co tak naprawdę mają dać nam ćwiczenia teoretycznie nastawione na korzystanie z „priopriocepcji”, czyli czucia głębokiego naszych mięśni oraz panowania nad środkiem ciężkości? Mają poprawić naszą stabilność i równowagę, które to przekładają się na ogólną poprawę formy sportowej. Ale czy tego rodzaju trening rzeczywiście będzie miał na to wpływ? Między innymi na te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.