Rola regeneracji w przygotowaniu do biegów długodystansowych

Każdy z nas chyba już tego doświadczył, setki treningów, wiele tygodni przygotowań i litry wylanego potu, a wszystko tylko po to, żeby bieg zakończyć na miejscu z dala od oczekiwanego. Wtedy pozostaję tylko zadać sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje skoro realizowałem swój program treningowy od A do Z, a wszystkie moje parametry wręcz liniowo przesuwały się do góry aż do dnia zawodów? Przedstawiamy garść informacji na temat hiperkompensacji i regeneracji.

Odżywianie i suplementacja około treningowa w treningu siłowym

Masz już świetny plan treningowy. Motywacja nie opuszcza Cię nawet na chwilę. Sumiennie odpracowujesz każdy trening na siłowni. Jesteś w pewnym stopniu zadowolony/a z efektów, ale jakby nie do końca. Co można jeszcze poprawić? – nieustannie nurtuje Cię to pytanie. Dzisiaj porozmawiamy więc jak „podrasować” nasze efekty skupiając się na posiłkach i suplementacji około treningowej, ściślej mówiąc przed i po treningu oraz w jego trakcie.

Wpływ niedoczynności tarczycy na efekty treningowe

Tarczyca odgrywa ogromnie ważną rolę w organizmie, nie bez powodu często nazywana jest „królową metabolizmu”. Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy często spowodowane źle dobranym treningiem, a także niedoborową dietą może w znacznym stopniu negatywnie wpływać na osiągi sportowe. W niniejszym artykule przedstawione zostały podstawowe zasady, pozwalające zadbać o prawidłową pracę tarczycy.

Przetrenowanie – objawy i konsekwencje

Większość swojego czasu spędzasz na siłowni, stosujesz długie jednostki aerobowe, za sobą masz setki przetrenowanych godzin, a mimo to efekty nie są do końca takie, jakich oczekiwałeś. W celu osiągnięcia zamierzonej sylwetki dodatkowo stosujesz dietę redukcyjną od dłuższego czasu. Zniechęcony brakiem satysfakcjonujących zmian ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nadal nie widzisz wymarzonej formy. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, zdecydowanie powinieneś przeczytać niniejszy artykuł!

Zamienniki cukru w diecie

Cukier jest w dzisiejszych czasach wszechobecnym dodatkiem do żywności. Możecie go znaleźć niemal w każdym produkcie. Wraz ze wzrostem jego konsumpcji w XXI wieku odnotowano zwiększoną zachorowalność na choroby serca, cukrzycę, nowotwory, próchnicę zębów i otyłość. Jak ograniczyć jego spożywanie? Tego dowiecie się w niniejszym artykule.