Czy warto wykorzystywać gumy oporowe w swoim treningu?

Gumy oporowe to narzędzie, które może być wykorzystywane przez osoby aktywne na każdym poziomie zaawansowania. Dla jednych są elementem rozgrzewki, dla innych sposobem do aktywacji mięśni. Odnajdują również zastosowanie jako część rehabilitacji czy uzupełnienie samego treningu.

Dieta i suplementacja w trakcie kontuzji

Każdy rodzaj aktywności fizycznej niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji – od prostych urazów, do poważnych złamań. Warto mieć na uwadze, iż odpowiednio zbilansowana dieta i dobrana suplementacja mogą wspomóc regenerację i rehabilitację.

Plaża na receptę – znaczenie witaminy D3 dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Witamina D od wielu lat cieszy się zainteresowaniem wśród naukowców. Nadrzędną jej rolą jest wpływ na proces mineralizacji kości, gospodarkę wapniową i fosforową. Jednakże najnowsze badania wykazały, iż witamina D pełni jeszcze wiele innych znaczących funkcji w naszym organizmie. Jej niedobór wiąże się z dolegliwościami związanymi z procesami metabolicznymi, endokrynnymi, czy zapalnymi. Dodatkowo uważa się, że jej niedostateczny poziom może negatywnie wpływać na wydolność sportowców czy zwiększać ryzyko infekcji i kontuzji.

Trening na siłowni jako uzupełnienie treningu biegowego – czy warto?

Bieganie czy siłownia? A może warto połączyć jedno z drugim? Trening biegacza nie powinien jedynie opierać się na pokonywaniu różnych dystansów. W kompletnym planie należy uwzględnić również elementy siły dynamicznej, skoczności, plyometrii, stabilizacji, gimnastyki, czy wytrzymałości i czasu reakcji. Ćwiczenia są niczym innym jak tylko narzędziem, a ich zastosowanie przy użyciu odpowiedniej metody, może zaprocentować zwiększeniem sprawności biegacza.

Epidemia otyłości

Otyłość jest coraz większym problemem na świecie i śmiało można ją określić mianem epidemii. Za duża masa ciała nie jest jedynie wizualnym problemem kosmetycznym, ale stanowi również znaczące zagrożenie dla zdrowia. Warto zastanowić się jakie czynniki wpływają na wzrost skali problemu.