Kalistenika – trening starożytnych

Kalistenika (z gr. kallos sthenos, piękno i siła) to aktywność fizyczna polegająca na treningu z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała. Zacznijmy od tego, że nie jest żadną nowością dla ludzkości i towarzyszyła jej od wieków. Mityczni wojownicy w starożytności oprócz rzemiosła walki praktykowali również ćwiczenia podnoszące ogólną tężyznę fizyczną.

Postępowanie żywieniowe w chorobie Hashimoto

Choroba Hashimoto to najczęściej występujące zaburzenie autoimmunizacyjne i przyczyna niedoczynności tarczycy. W rozwoju tej przypadłości istotną rolę odgrywają m.in. czynniki żywieniowe, więc istotnym elementem w leczeniu jest prawidłowo zbilansowana dieta. Celem artykułu jest omówienie prawidłowego sposobu odżywiania u osób z Hashimoto.

Superserie i serie łączone – wnieś swój trening na wyższy poziom

Jeśli dopadła Cię stagnacja treningowa, poziom siły nie wzrasta i nie widzisz dalszych efektów w postaci rozwoju tkanki mięśniowej wiedz, że nadszedł czas na wprowadzenie zmian. Opcje są różne. Możliwe, że czas spędzony na siłowni nie jest wykorzystywany w pełni. W artykule omówiono techniki intensyfikacji treningowej jakimi są superserie i serie łączone.

Jak weekendowe odstępstwo od diety, może zniweczyć cały tydzień pracy nad sylwetką?

Każdy z nas zna osobę, która stale wspomina, że jest na przysłowiowej diecie. Robi wszystko, aby zgubić niechciane kilogramy. Gdyby nie zapewnienia tej jednostki o swoim poświęceniu, nie bylibyśmy o tym świadomi, ponieważ, zarówno zachowania podczas weekendowych spotkań oraz obraz jej sylwetki nie wskazują na to, że owy heroizm został podjęty i przynosi zamierzone rezultaty.

Jak biegać efektywnie?

Czym jest bieg? Co nazywamy fazą biegu i czym różni się ona od cyklu? Jakie mięśnie angażuje bieg? Jakie funkcje spełnia praca rąk podczas biegu? A także co zrobić aby poprawić efektywność biegu? Na te i wiele innych szczegółowych pytań odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule. Przeczytaj przed wzięciem udziału w maratonie.