Jak prawidłowo korzystać z sauny – przed czy po treningu?

Sauna od wielu lat posiada rzesze zwolenników. Znana ze swojego dobroczynnego oddziaływania na organizm, stanowi uzupełnienie odnowy biologicznej, a także pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Dodatkowo wspomaga regeneracje, stąd polecana jest osobom aktywnym fizycznie. Z poniższego artykułu dowiesz się jak prawidłowo korzystać z sauny, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Jak wykorzystać efektywnie czas podczas kontuzji? Propozycje treningów zastępczych

Kontuzja, to zmora wielu sportowców. Większość systematycznie trenujących biegaczy raz na jakiś czas mierzy się z różnymi przeciążeniami i problemami zdrowotnymi. Jednakże co zrobić, aby nie stracić formy gdy jesteśmy wykluczeni z treningu biegowego?

Jedzenie na mieście – co wybierać, aby nie zniweczyć diety?

Lubisz czasami wyjść ze znajomymi do knajpy albo zjeść coś z rodziną w restauracji? Spożywanie posiłków na mieście wcale nie musi wiązać się z destrukcją dotychczasowej pracy nad sylwetką. Zdrowy tryb życia nie oznacza, że musimy wszędzie zabierać pudełka ze swoim jedzeniem i nie możemy wyskoczyć z przyjaciółmi na obiad. Wystarczy nauczyć się dokonywać właściwych wyborów i przy przeglądaniu menu szukać pasujących do wypracowanych nawyków żywieniowych dań.

Dieta dla kobiet w ciąży i matek karmiących

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety. Żywienie w tym okresie jest elementem wpływającym na zdrowie rozwijającego się płodu. Prawidłowy rozwój tkanek, narządów i układów dziecka zapewnia odpowiednia podaż wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Czy warto wykorzystywać gumy oporowe w swoim treningu?

Gumy oporowe to narzędzie, które może być wykorzystywane przez osoby aktywne na każdym poziomie zaawansowania. Dla jednych są elementem rozgrzewki, dla innych sposobem do aktywacji mięśni. Odnajdują również zastosowanie jako część rehabilitacji czy uzupełnienie samego treningu.