Przetrenowanie – objawy i konsekwencje

Większość swojego czasu spędzasz na siłowni, stosujesz długie jednostki aerobowe, za sobą masz setki przetrenowanych godzin, a mimo to efekty nie są do końca takie, jakich oczekiwałeś. W celu osiągnięcia zamierzonej sylwetki dodatkowo stosujesz dietę redukcyjną od dłuższego czasu. Zniechęcony brakiem satysfakcjonujących zmian ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nadal nie widzisz wymarzonej formy. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, zdecydowanie powinieneś przeczytać niniejszy artykuł!

Zamienniki cukru w diecie

Cukier jest w dzisiejszych czasach wszechobecnym dodatkiem do żywności. Możecie go znaleźć niemal w każdym produkcie. Wraz ze wzrostem jego konsumpcji w XXI wieku odnotowano zwiększoną zachorowalność na choroby serca, cukrzycę, nowotwory, próchnicę zębów i otyłość. Jak ograniczyć jego spożywanie? Tego dowiecie się w niniejszym artykule.

Czym jest pamięć mięśniowa?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, co będzie z Twoimi ciężko wypracowanymi mięśniami, gdy pojawi się niespodziewana przerwa od treningu – wynikająca z natłoku obowiązków, wyjazdu czy też kontuzji. Czy nasz organizm ma zdolność do szybszego odrabiania strat po powrocie do reżimu treningowego? Czy odzyskamy utracone mięśnie znacznie szybciej, niż można zbudować mięśnie w pierwszej kolejności?

Mobilność – konieczność czy strata czasu?

Wraz z wiekiem człowiek często zatraca umiejętność swobodnego poruszania się. Przedstawienie pojęcia mobilności powinno uświadomić Wam, drodzy czytelnicy, że jest to ważna kwestia w codziennym życiu, a jej brak może prowadzić do wielu dysfunkcji ludzkiego układu ruchu.

Kulturystyka i crossfit – dwa odrębne światy?

Czy da się kochać i łączyć te dwa sporty jednocześnie? Czy mogą się one uzupełniać? Może są to dwa odrębne światy, których filozofie treningowe sobie przeczą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.