Jakie jest prawidłowe tętno podczas wysiłku fizycznego?

Tętno to falisty ruch naczyń, który uzależniony jest od częstotliwości skurczów serca oraz od elastyczności naczyń krwionośnych. Na podstawie tego można wysnuć wniosek, że tętno uzależnione jest od ogólnego stanu zdrowia.
Ma ono związek również z wiekiem. Można powiedzieć, że im jesteśmy starsi, tym nasze tętno jest niższe i tak u dziecka wynosi ono 100 uderzeń na minutę, u młodzieży 85, u dorosłego 70, zaś u osób starszych 60 uderzeń na minutę. Jak więc widać z wiekiem tętno spada. Ma to związek z większą sztywnością naczyń krwionośnych oraz mniejszą reaktywnością układu nerwowego.

Najlepsze ćwiczenia na biceps – w domu i na siłowni

Mięsień dwugłowy ramienia, zwany potocznie bicepsem zaliczany jest do grupy zginaczy. Zbudowany jest on z głowy długiej oraz krótkiej. Jako ciekawostkę dodam, że u niektórych osób głowy są zdupikowane, co sprawia, że ich ramiona nieco wolniej się męczą. Nie stwierdzono jednak różnic w sile, w stosunku do ludzi o typowej budowie. Górna część bicepsa przyczepiona jest do łopatki, dolna zaś do kości promieniowej.

Ćwiczenia na klatkę piersiową – kompendium ćwiczeń

W dzisiejszym artykule zaproponuję Ci najskuteczniejsze ćwiczenia na klatkę piersiową z wykorzystaniem różnych sprzętów treningowych. Silna i rozbudowana klatka piersiowa nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale również przydaję się w codziennych czynnościach. Aby dobrze zaplanować trening należy wykorzystać wszystkie funkcje mięśni piersiowych. Wykorzystamy w tym celu takie ćwiczenia jak wyciskanie, rozpiętki czy pompki.

Jak zacząć praktykować jogę w domu?

Ostatnie lata przyniosły dużą popularność jogi. Z czego to wynika? Poza oczywistą modą, nie bez znaczenia są korzyści, jakie płyną z praktyki jogi. Odczuje je każdy, kto podejdzie do praktyki z zaangażowaniem i będzie ją wykonywał regularnie. Bez tych dwóch elementów żadna aktywność fizyczna nie przyniesie efektów. Oczywiście joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także praktyka duchowa, dlatego korzyści, jakie może przynieść, są różnorodne. Jest to między innymi uelastycznienie i wzmocnienie ciała, ulga dla zmęczonego siedzeniem kręgosłupa, świadome prowadzenie oddechu i połączenie go z ruchem, a także lepsza koncentracja.

Deska (plank) – ćwiczenie dla każdego. Jak je prawidłowo wykonać?

Plank. Proste jak deska? Niekoniecznie. Możesz podejść do pozycji deski powierzchownie lub głęboko, podobnie jak do mięśni. Ze względu na budowę, pochodzenie, czynność czy położenie mięśni, dzieli się je na dwie grupy, na: warstwę powierzchowną i warstwę głęboką. W warstwie powierzchownej plank to podpór na przedramionach, najlepsze ćwiczenie na sześciopak. W warstwie głębokiej to izometryczny trening funkcjonalny. O co chodzi? 

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.