Wszystko co musisz wiedzieć o błonniku

Badania naukowe jednoznacznie wykazują prozdrowotne działanie błonnika pokarmowego na organizm. Czym właściwie jest błonnik i gdzie możemy go znaleźć? Jakie występują różnice pomiędzy błonnikiem rozpuszczalnym, a nierozpuszczalnym w wodzie? Jaką rolę pełni w naszej w diecie i za co odpowiada? Odpowiedzi na powyższe pytania przedstawiono w poniższym artykule.

Czy trening na niestabilnym podłożu jest dla mnie?

Trening na niestabilnym podłożu cieszy się coraz większą popularnością. Co tak naprawdę mają dać nam ćwiczenia teoretycznie nastawione na korzystanie z „priopriocepcji”, czyli czucia głębokiego naszych mięśni oraz panowania nad środkiem ciężkości? Mają poprawić naszą stabilność i równowagę, które to przekładają się na ogólną poprawę formy sportowej. Ale czy tego rodzaju trening rzeczywiście będzie miał na to wpływ? Między innymi na te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Najczęstsze błędy, jakie popełniamy podczas robienia zakupów

Zmiana nawyków żywieniowych może początkowo sprawiać problemy, szczególnie podczas kilku pierwszych zakupów. Większość z nas przyzwyczajona jest do sięgania po sprawdzone przez siebie produkty, nie zwracając uwagi na pozostały asortyment. Dodatkowo nawet gdy zaktualizowaliśmy jadłospis, często popełniamy masę błędów podczas samego robienia zakupów, co może bardzo łatwo zniweczyć nasze dotychczasowe poczynania. W poniższym artykule przedstawiono najczęstsze błędy i kilka sprawdzonych sposobów na to, by Twoje zakupy stały się łatwiejsze, a jednocześnie dieta, którą stosujesz była zdrowsza i bardziej ekonomiczna.

Trening dzielony „SPLIT” – najpopularniejszy program treningowy na siłowni

SPLIT (z ang. splitted – podzielone) to nazwa jednej z najpopularniejszych strategii treningowych na siłowni. W fit-społeczności utarło się przekonanie, że jeżeli nie trenujesz splitem to musisz być początkującym/ą. Nie do końca jest to prawdą. Jak każda filozofia treningowa, ta również posiada swoje zalety i wady. W tym artykule postaram się je w jasny sposób przedstawić. Nauczę Was również tworzyć własne plany jak i zaproponuję gotowe schematy. Zapraszam!

Trening uzupełniający w bieganiu

Na linii startu spotyka się dwóch zawodników, zarówno jeden, jak i drugi dobrze przepracował okres przygotowawczy i czują, że ten bieg będzie należał do nich. Zawodnicy startują wysuwając się na sam początek, utrzymują dobre tempo i pierwsze kilometry pokonują praktycznie w tym samym czasie, ale wraz z ilością przebiegniętych kilometrów jeden z nich zaczyna obniżać tempo swojego biegu, w przeciwieństwie do drugiego, który notuje zwycięstwo i wraz ze złotym medalem na szyi opuszcza podium. Zastanawiasz się pewnie co tak drastycznie wpłynęło na różnicę w wyniku obydwu zawodników? Za pomocą tego artykułu wytłumaczę Ci czym jest trening uzupełniający i w jaki sposób stosować go aby zmaksymalizować swoje wyniki.