Plaża na receptę – znaczenie witaminy D3 dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Witamina D od wielu lat cieszy się zainteresowaniem wśród naukowców. Nadrzędną jej rolą jest wpływ na proces mineralizacji kości, gospodarkę wapniową i fosforową. Jednakże najnowsze badania wykazały, iż witamina D pełni jeszcze wiele innych znaczących funkcji w naszym organizmie. Jej niedobór wiąże się z dolegliwościami związanymi z procesami metabolicznymi, endokrynnymi, czy zapalnymi. Dodatkowo uważa się, że jej niedostateczny poziom może negatywnie wpływać na wydolność sportowców czy zwiększać ryzyko infekcji i kontuzji.

Epidemia otyłości

Otyłość jest coraz większym problemem na świecie i śmiało można ją określić mianem epidemii. Za duża masa ciała nie jest jedynie wizualnym problemem kosmetycznym, ale stanowi również znaczące zagrożenie dla zdrowia. Warto zastanowić się jakie czynniki wpływają na wzrost skali problemu.

Jak zbilansować dietę wegańską? Praktyczne wskazówki

Dieta wegańska ostatnimi czasy jest coraz bardziej popularna. Jest to jednak temat nadal kontrowersyjny, z tego też powodu w tej materii pojawiło się sporo mitów. W poniższym artykule przedstawiono główne założenia tego modelu żywienia, a także wyjaśniono na co należy zwrócić uwagę, by ją odpowiednio zbilansować.

Jak weekendowe odstępstwo od diety, może zniweczyć cały tydzień pracy nad sylwetką?

Każdy z nas zna osobę, która stale wspomina, że jest na przysłowiowej diecie. Robi wszystko, aby zgubić niechciane kilogramy. Gdyby nie zapewnienia tej jednostki o swoim poświęceniu, nie bylibyśmy o tym świadomi, ponieważ, zarówno zachowania podczas weekendowych spotkań oraz obraz jej sylwetki nie wskazują na to, że owy heroizm został podjęty i przynosi zamierzone rezultaty.

Jak zadbać o zdrową dietę dziecka?

Dzieci to grupa osób szczególnie wrażliwa na skutki niewłaściwego sposobu żywienia. Wynika to z faktu zwiększonego zapotrzebowania na energię w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Zbilansowana, bogato odżywcza dieta dla najmłodszych jest ogromnie ważna, by zapewnić im prawidłowe dojrzewanie.