JAK ROZPOZNAĆ TYP SYLWETKI I DOPASOWAĆ DO NIEGO PLAN TRENINGOWY?

Nie każdy z nas ma warunki i możliwości, by zostać modelem fitness, maratończykiem czy sprinterem. Jednakże zawsze możesz poprawić swoją kondycję i skład ciała. W tym artykule poznasz podstawowe trzy typy sylwetki i uzyskasz informacje, które pozwolą Ci dostosować strategie działania i plan treningowy do możliwości Twojego ciała.

„NO PAIN NO GAIN” – HIT CZY KIT?

Wiele adeptów siłowni powtarza jak mantrę słowa: „No Pain No Gain” – odnosząc się do swojego treningu. Wierząc, że ból oznacza postęp, intensywnie trenując pomimo uczucia dyskomfortu. Czy to naprawdę działa?

Odpowiednia regeneracja – kluczem do sukcesu

Regeneracja jest równie ważnym aspektem jak trening. Niestety jest to najczęściej zaniedbywany element planu treningowego. Lekceważenie tego czynnika w procesie budowania masy mięśniowej może doprowadzić do odwrotnych skutków niż zamierzone.

Rozciąganie i rolowanie bez tajemnic

Kojarzycie ten obrazek na siłowniach gdzie ludzie leżą na macie, powyginani w nienaturalnych pozach, obwieszają drabinki i „przepychają” ściany? Zastanawiacie się po co to robią, a gdy już się dowiecie się, że praktykują rozciąganie – sami chcecie spróbować.

Interwały czy tradycyjne cardio – co wybrać i kiedy?

Odwieczny dylemat, który spędza sen z powiek wielu bywalcom siłowni. Sprawdź czym różnią się interwały od aerobów i co szybciej spala tłuszcz?