Sport, a rekreacja – czym to tak naprawdę się różni?

Z roku na rok wzrasta liczba osób aktywnych fizycznie. Wraz z tym wzrostem zwiększa się też segmentacja w tej grupie. Wiele osób mówi że uprawia sport, ale czy na pewno? Czym jest sport, a czym rekreacja?

Cellulit, skąd się bierze i jak z nim walczyć?

Cellulit to przypadłość o wieloczynnikowym podłożu, która w mniejszym lub większym stopniu dotyka zdecydowanej większości dorosłych kobiet. W niniejszym artykule omówiono podłoże problemu, a także poruszono aspekty praktyczne, związane z planowaniem działań ukierunkowanych na redukcję widoczności tej zmiany.

Najczęstsze błędy, jakie popełniamy podczas robienia zakupów

Zmiana nawyków żywieniowych może początkowo sprawiać problemy, szczególnie podczas kilku pierwszych zakupów. Większość z nas przyzwyczajona jest do sięgania po sprawdzone przez siebie produkty, nie zwracając uwagi na pozostały asortyment. Dodatkowo nawet gdy zaktualizowaliśmy jadłospis, często popełniamy masę błędów podczas samego robienia zakupów, co może bardzo łatwo zniweczyć nasze dotychczasowe poczynania. W poniższym artykule przedstawiono najczęstsze błędy i kilka sprawdzonych sposobów na to, by Twoje zakupy stały się łatwiejsze, a jednocześnie dieta, którą stosujesz była zdrowsza i bardziej ekonomiczna.

Trening uzupełniający w bieganiu

Na linii startu spotyka się dwóch zawodników, zarówno jeden, jak i drugi dobrze przepracował okres przygotowawczy i czują, że ten bieg będzie należał do nich. Zawodnicy startują wysuwając się na sam początek, utrzymują dobre tempo i pierwsze kilometry pokonują praktycznie w tym samym czasie, ale wraz z ilością przebiegniętych kilometrów jeden z nich zaczyna obniżać tempo swojego biegu, w przeciwieństwie do drugiego, który notuje zwycięstwo i wraz ze złotym medalem na szyi opuszcza podium. Zastanawiasz się pewnie co tak drastycznie wpłynęło na różnicę w wyniku obydwu zawodników? Za pomocą tego artykułu wytłumaczę Ci czym jest trening uzupełniający i w jaki sposób stosować go aby zmaksymalizować swoje wyniki.

Przyprawy, które podkręcają smak i metabolizm

Stosowanie przypraw może zdziałać o wiele więcej niż jedynie wzbogacić smak potraw. Niektóre z nich zawierają substancje, które mogą wspomóc pracę nad sylwetką. W poniższym artykule przedstawiono zioła, które wykazują właściwości wspomagające odchudzanie.