MOBILNOŚĆ – KONIECZNOŚĆ, CZY STRATA CZASU?

Wraz z wiekiem człowiek często zatraca umiejętność swobodnego poruszania się. Przedstawienie pojęcia mobilności powinno uświadomić Wam, drodzy czytelnicy, że jest to ważna kwestia w codziennym życiu, a jej brak może prowadzić do wielu dysfunkcji ludzkiego układu ruchu.

KULTURYSTYKA I CROSSFIT – DWA ODRĘBNE ŚWIATY?

Czy da się kochać i łączyć te dwa sporty jednocześnie? Czy mogą się one uzupełniać? Może są to dwa odrębne światy, których filozofie treningowe sobie przeczą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

ROZCIĄGANIE – FAKTY I MITY

Przedstawiamy praktyczne rady jak włączyć rozciąganie do planu treningowego, tak aby uzyskać najlepsze efekty.

WINTER IS COMING – CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEZONU NARCIARSKIEGO?

Sezon narciarsko-snowboardowy zbliża się wielkimi krokami Wielu z was planuje zimowe szaleństwo na śniegu. Co zrobić żeby wyczekiwanego urlopu nie spędzić w szpitalnej izbie przyjęć? Jak uniknąć zdania: „Dziś nie jeżdżę bo wszystko mnie boli”? Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta: przygotowanie fizyczne. Niezależnie od tego czy to wasz pierwszy czy dziesiąty sezon ze sportami zimowymi niezbędne jest przygotowanie. Organizm odpowiednio wzmocniony przed wyjazdem pozwoli cieszyć się urlopem bez niechcianych przygód.

5 ZMIENNYCH DETERMINUJĄCYCH REDUKCJĘ TŁUSZCZU, ROZWÓJ MUSKULATURY, SIŁĘ I ZDOLNOŚCI SPORTOWE

Pewnie nieraz zadawałeś sobie pytania: „Dlaczego niektóre osoby łatwiej pozbywają się tkanki tłuszczowej?” „Dlaczego niektórym przychodzi tak łatwo budowanie masy mięśniowej?” Wpływ na te procesy ma wiele czynników. W poniższym artykule omówię kilka podstawowych zmiennych, które decydują o tym, jak szybko spalasz tkankę tłuszczową, budujesz muskulaturę czy zwiększasz siłę.