Czy warto wykonywać treningi na czczo?

Nie ma żadnych wątpliwości, iż zbilansowana dieta razem z aktywnością fizyczną przynosi efekty w postaci redukcji masy ciała, a także poprawy wyglądu sylwetki. Jednak coraz więcej osób szuka nowych metod, by przyspieszyć ten proces. Jednym z trendów jest trenowanie zaraz po przebudzeniu. Praktykowanie ćwiczenia bez śniadania ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. W poniższym artykule rozpatrzono w jakich przypadkach warto wykonywać trening siłowy bądź aerobowy bez spożycia posiłku.

Rola regeneracji w przygotowaniu do biegów długodystansowych

Każdy z nas chyba już tego doświadczył, setki treningów, wiele tygodni przygotowań i litry wylanego potu, a wszystko tylko po to, żeby bieg zakończyć na miejscu z dala od oczekiwanego. Wtedy pozostaję tylko zadać sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje skoro realizowałem swój program treningowy od A do Z, a wszystkie moje parametry wręcz liniowo przesuwały się do góry aż do dnia zawodów? Przedstawiamy garść informacji na temat hiperkompensacji i regeneracji.

Przetrenowanie – objawy i konsekwencje

Większość swojego czasu spędzasz na siłowni, stosujesz długie jednostki aerobowe, za sobą masz setki przetrenowanych godzin, a mimo to efekty nie są do końca takie, jakich oczekiwałeś. W celu osiągnięcia zamierzonej sylwetki dodatkowo stosujesz dietę redukcyjną od dłuższego czasu. Zniechęcony brakiem satysfakcjonujących zmian ciągle zmniejszasz podaż kaloryczną, a w lustrze nadal nie widzisz wymarzonej formy. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, zdecydowanie powinieneś przeczytać niniejszy artykuł!

Czym jest pamięć mięśniowa?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, co będzie z Twoimi ciężko wypracowanymi mięśniami, gdy pojawi się niespodziewana przerwa od treningu – wynikająca z natłoku obowiązków, wyjazdu czy też kontuzji. Czy nasz organizm ma zdolność do szybszego odrabiania strat po powrocie do reżimu treningowego? Czy odzyskamy utracone mięśnie znacznie szybciej, niż można zbudować mięśnie w pierwszej kolejności?

Mobilność – konieczność czy strata czasu?

Wraz z wiekiem człowiek często zatraca umiejętność swobodnego poruszania się. Przedstawienie pojęcia mobilności powinno uświadomić Wam, drodzy czytelnicy, że jest to ważna kwestia w codziennym życiu, a jej brak może prowadzić do wielu dysfunkcji ludzkiego układu ruchu.