Cholesterol – dobry czy zły?

Od dłuższego czasu krąży wiele mitów i niedomówień odnośnie cholesterolu. Żyjemy w czasach, w których dostęp do wiedzy jest ogromny. Niestety często przedstawiane informacje nie mają żadnego naukowego potwierdzenia, a są jedynie chwytem marketingowym wykorzystywanym przez wielu producentów. Gdzie leży prawda? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

6 praktycznych porad jak pokonać uzależnienie od słodyczy

Słodycze to prawdopodobnie największa przeszkoda w utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że pokusy czyhają na nas na każdym kroku. Dlaczego tak trudno uwolnić się ze słodkich sideł?

Białko – niezbędny składnik naszej diety

Białko (proteiny) jako podstawowy budulec jest jedną z najważniejszych substancji odżywczych niezbędnych do życia. Powszechnie uważa się, że proteiny przeznaczone są jedynie dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza dla tych, którzy pragną zbudować tkankę mięśniową. Jest to jednak mit. Z poniższego artykułu dowiesz się o funkcjach, postaciach i rodzajach białka.

Święta bez dodatkowych kilogramów – proste i skuteczne porady

Święta często związane są z suto zastawionym stołem i smakowaniem wielu potraw, które niekoniecznie uważane są za dietetyczne. Oczywiście wigilijny wieczór to nie czas na odchudzanie, jednakże bożonarodzeniowa atmosfera nie musi kończyć się nielimitowanym łakomstwem.

Jedzenie na mieście – co wybierać, aby nie zniweczyć diety?

Lubisz czasami wyjść ze znajomymi do knajpy albo zjeść coś z rodziną w restauracji? Spożywanie posiłków na mieście wcale nie musi wiązać się z destrukcją dotychczasowej pracy nad sylwetką. Zdrowy tryb życia nie oznacza, że musimy wszędzie zabierać pudełka ze swoim jedzeniem i nie możemy wyskoczyć z przyjaciółmi na obiad. Wystarczy nauczyć się dokonywać właściwych wyborów i przy przeglądaniu menu szukać pasujących do wypracowanych nawyków żywieniowych dań.

1 2 3 8