Jedzenie na mieście – co wybierać, aby nie zniweczyć diety?

Lubisz czasami wyjść ze znajomymi do knajpy albo zjeść coś z rodziną w restauracji? Spożywanie posiłków na mieście wcale nie musi wiązać się z destrukcją dotychczasowej pracy nad sylwetką. Zdrowy tryb życia nie oznacza, że musimy wszędzie zabierać pudełka ze swoim jedzeniem i nie możemy wyskoczyć z przyjaciółmi na obiad. Wystarczy nauczyć się dokonywać właściwych wyborów i przy przeglądaniu menu szukać pasujących do wypracowanych nawyków żywieniowych dań.

Dieta dla kobiet w ciąży i matek karmiących

Ciąża to wyjątkowy czas dla kobiety. Żywienie w tym okresie jest elementem wpływającym na zdrowie rozwijającego się płodu. Prawidłowy rozwój tkanek, narządów i układów dziecka zapewnia odpowiednia podaż wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Dieta i suplementacja w trakcie kontuzji

Każdy rodzaj aktywności fizycznej niesie za sobą ryzyko wystąpienia kontuzji – od prostych urazów, do poważnych złamań. Warto mieć na uwadze, iż odpowiednio zbilansowana dieta i dobrana suplementacja mogą wspomóc regenerację i rehabilitację.

Plaża na receptę – znaczenie witaminy D3 dla prawidłowego funkcjonowania organizmu

Witamina D od wielu lat cieszy się zainteresowaniem wśród naukowców. Nadrzędną jej rolą jest wpływ na proces mineralizacji kości, gospodarkę wapniową i fosforową. Jednakże najnowsze badania wykazały, iż witamina D pełni jeszcze wiele innych znaczących funkcji w naszym organizmie. Jej niedobór wiąże się z dolegliwościami związanymi z procesami metabolicznymi, endokrynnymi, czy zapalnymi. Dodatkowo uważa się, że jej niedostateczny poziom może negatywnie wpływać na wydolność sportowców czy zwiększać ryzyko infekcji i kontuzji.

Epidemia otyłości

Otyłość jest coraz większym problemem na świecie i śmiało można ją określić mianem epidemii. Za duża masa ciała nie jest jedynie wizualnym problemem kosmetycznym, ale stanowi również znaczące zagrożenie dla zdrowia. Warto zastanowić się jakie czynniki wpływają na wzrost skali problemu.

1 2 3 7