Witamina D – witamina, której potrzebujesz

Ostatnio wiele mówi się na temat wielokierunkowego działania witaminy D. Kiedyś za jej główną funkcje uznawano zapewnianie właściwej gęstości mineralnej kości. Jednakże okazało się, że wpływa ona również na wiele procesów fizjologicznych w organizmie człowieka.

Czy zdrowa dieta musi być droga?

Zdrowa dieta niejednokrotnie kojarzona jest z dużym wydatkiem finansowym. Bazowanie na wymyślnych, drogich produktach często nie zachęca by zacząć zmieniać swoją dietę. W poniższym artykule odpowiedziano na pytanie, czy rzeczywiście zbilansowany jadłospis musi kosztować majątek?

Cholesterol – dobry czy zły?

Od dłuższego czasu krąży wiele mitów i niedomówień odnośnie cholesterolu. Żyjemy w czasach, w których dostęp do wiedzy jest ogromny. Niestety często przedstawiane informacje nie mają żadnego naukowego potwierdzenia, a są jedynie chwytem marketingowym wykorzystywanym przez wielu producentów. Gdzie leży prawda? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

6 praktycznych porad jak pokonać uzależnienie od słodyczy

Słodycze to prawdopodobnie największa przeszkoda w utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Walka z nimi nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że pokusy czyhają na nas na każdym kroku. Dlaczego tak trudno uwolnić się ze słodkich sideł?

Białko – niezbędny składnik naszej diety

Białko (proteiny) jako podstawowy budulec jest jedną z najważniejszych substancji odżywczych niezbędnych do życia. Powszechnie uważa się, że proteiny przeznaczone są jedynie dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza dla tych, którzy pragną zbudować tkankę mięśniową. Jest to jednak mit. Z poniższego artykułu dowiesz się o funkcjach, postaciach i rodzajach białka.

1 2 3 8