Superfoods – czy warto w diecie umieścić superżywność?

Przedstawiamy kilka produktów – popularnych superfoods, którymi warto urozmaicać swoją dietę. Dowiedz się czym jest superżywność i jakie są jej korzystne właściwości?

Winter is coming – czyli jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Sezon narciarsko-snowboardowy zbliża się wielkimi krokami Wielu z was planuje zimowe szaleństwo na śniegu. Co zrobić żeby wyczekiwanego urlopu nie spędzić w szpitalnej izbie przyjęć? Jak uniknąć zdania: „Dziś nie jeżdżę bo wszystko mnie boli”? Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta: przygotowanie fizyczne. Niezależnie od tego czy to wasz pierwszy czy dziesiąty sezon ze sportami zimowymi niezbędne jest przygotowanie. Organizm odpowiednio wzmocniony przed wyjazdem pozwoli cieszyć się urlopem bez niechcianych przygód.

Jak nie przytyć w święta?

Jest niewiele osób, które decydują się na wprowadzanie programów odchudzających właśnie w tym okresie. Święta, to nie czas na katowanie się dietą, jednak biorąc pod uwagę chęć włożenia wybranej kreacji sylwestrowej – warto zachować kontrolę i nie folgować łakomstwu.
W poniższym artykule przedstawione zostało kilka wskazówek, dzięki którym święta stanowić będą przyjemny odpoczynek, a nie dietetyczną porażkę. Istnieją bowiem sposoby na to, by potrawy świąteczne były zarówno smaczne jak i zdrowe.

Profilaktyka odwodnienia i strategia prawidłowego nawadniania u sportowców

Ilekroć ćwiczysz, podczas wysiłku tracisz płyny w postaci potu, a także jako parę wodną. Uzupełnienie strat utraconych płynów ochroni Cię przed negatywnym wpływem odwodnienia na wydolność fizyczną i zdrowie.

5 zmiennych determinujących redukcję tłuszczu, rozwój muskulatury, siłę i zdolności sportowe

Pewnie nieraz zadawałeś sobie pytania: „Dlaczego niektóre osoby łatwiej pozbywają się tkanki tłuszczowej?” „Dlaczego niektórym przychodzi tak łatwo budowanie masy mięśniowej?” Wpływ na te procesy ma wiele czynników. W poniższym artykule omówię kilka podstawowych zmiennych, które decydują o tym, jak szybko spalasz tkankę tłuszczową, budujesz muskulaturę czy zwiększasz siłę.