Joga Gdańsk Kowale

Joga cieszy się obecnie dużą popularnością nie tylko wśród osób zainteresowanych kulturą i duchowością Bliskiego Wschodu, ale także uprawiających sport. Czym jest taka forma aktywności? To system ćwiczeń fizycznych, oddechowych oraz umysłowych, który wywodzi się z Indii. Jogę, w szerszym kontekście, uznaje się również za filozofię życiową.

Podstawowe informacje o jodze

Historia jogi liczy ponad cztery tysiące lat. Zalicza się ją do jednego z sześciu systemów indyjskiej filozofii, zajmujących się zależnością pomiędzy ciałem a umysłem. Wbrew temu, co można nieraz przeczytać, nie jest jednak religią. Uznaje się ją za najstarszą technikę samodoskonalenia. Cel praktyki stanowi uzyskanie wewnętrznej równowagi, a także zjednoczenie duszy oraz ciała. Już znaczenie słowa „joga”, które oznacza „łączyć” na to wskazuje. Choć część osób utożsamia taką aktywność z medytacją, to współcześnie bardzo często pełni ona rolę treningu, który pozytywnie wpływa na całe ciało.

Odmiany jogi

Stylów jogi jest naprawdę wiele. Osoby, które chcą rozpocząć zajęcia jogi dla początkujących mogą czuć się zagubione w gąszczu obco brzmiących nazw, takich jak Hatha Joga, Joga Iyengara, Ashtanga Joga lub Kundalini Joga. Warto wiedzieć, że Hatha Joga to szersze pojęcie nieodnoszące się do konkretnego stylu. Większość metod praktykowanych na Zachodzie określić można właśnie tym mianem. Aby mieć pewność, że ćwiczenia będą spokojne albo dynamiczne, najlepiej zapytać o to trenera – dzięki temu rodzaj treningu będzie odpowiadał oczekiwaniom co do intensywności.

Joga – trening dla każdego?

Patrząc na niektóre asany, czyli inaczej pozycje, które przyjmuje się w trakcie ćwiczeń, jak na przykład „Kompas” albo „Rajski ptak”, można dojść do wniosku, że joga nie jest dla wszystkich. Nic bardziej mylnego. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, a swoją dynamiką różnią się w zależności od odmiany jogi. Korzysta się również z akcesoriów, takich jak paski bądź kostki, które wspierają mniej doświadczone osoby. Joga dla początkujących bazuje na prostych asanach, których wykonywanie nadzoruje trener, eliminując na bieżąco wszystkie ewentualne błędy.

Efekty jogi

Systematyczność to kluczowy czynnik, jeśli chcemy szybko zobaczyć efekty. Istotną kwestią jest również oddech – niejednokrotnie na początku przygody z jogą trzeba nauczyć się odpowiedniego oddychania. Pozytywnie oddziałuje to na jakość ćwiczeń, wspiera koncentrację i wyciszenie. Zajęcia mogą być bardzo wyczerpujące, ale też stymulują spalanie kalorii i budują tkankę mięśniową. Różnorodność asan zapewnia wszechstronny trening i wzmacnia mięśnie. Równocześnie joga redukuje stres.

Calypso Fitness Club – Joga w Gdańsku

W Calypso w Gdańsku Kowale prowadzimy – między innymi – zajęcia z jogi, na które serdecznie zapraszamy. Wszystkim osobom zainteresowanym tą formą aktywności, jaką jest joga Multisport ułatwi rozpoczęcie praktyki jogicznej. Z tą kartą można ćwiczyć w naszym klubie bez żadnych dodatkowych opłat.

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.