Joga Gdańsk Morena

Wiele osób ceniących sobie aktywny styl życia coraz częściej decyduje się na praktykę jogi, która łączy w sobie wszechstronny trening fizyczny z treningiem oddechowym i mentalnym. W Calypso w Gdańsku Morenie prowadzimy zajęcia cieszące się dużą popularnością. Co więcej, osobom rozważającym rozpoczęcie ćwiczeń w obszarze, jakim jest joga, Multisport umożliwia korzystanie z naszej oferty bez dodatkowych opłat.

Joga, czyli co?

Krajem, w którym powstała joga są Indie. To właśnie tam stanowi ona jeden z sześciu podstawowych systemów filozofii. Jej praktyka ma na celu pogłębienie relacji pomiędzy ciałem a umysłem. Joga zyskała uznanie jako bliskowschodnia filozofia życia powiązana z medytacją między innymi z uwagi na fakt, że stanowi najstarszą techniką samodoskonalenia. Umożliwia zjednoczenie sfery cielesnej z duchową oraz uzyskanie wewnętrznej harmonii.

Można spotkać się z opinią, że joga to religia, jednak mija się to z prawdą. Współcześnie dla niektórych pełni rolę sposobu na życie, dla innych – ogólnorozwojowego treningu fizycznego. Nie ma lepszych lub gorszych motywacji – każda jest dobra, jeśli skłania do rozpoczęcia aktywności ruchowej.

Joga niejedno ma imię

Joga dla początkujących różni się od ćwiczeń dedykowanych bardziej zaawansowanym uczestnikom. Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z taką formą zajęć, nie muszą się obawiać – pod okiem naszych trenerów w bezpieczny sposób nauczą się, jak prawidłowo wykonywać asany i w jaki sposób pracować z oddechem, który w jodze jest szczególnie ważny.

Zajęcia z jogi mogą różnić się między sobą pod względem intensywności – dyktuje to również styl, w jakim są prowadzone. Odmian występuje sporo, ewoluowały w czasie, czerpiąc z różnych aspektów bliskowschodniej tradycji. Większość metod popularnych na Zachodzie określa się mianem Hatha Joga. Fakt, że istnieje wiele stylów jogi, sprawia, że istnieje duża szansa, że każdy znajdzie technikę idealną dla siebie.

Korzyści z praktykowania jogi

Podobnie jak w każdym innym rodzaju aktywności fizycznej, tak samo w jodze istotna jest systematyczność. Regularne ćwiczenia pozwalają cieszyć się smukłą, jędrną sylwetką i wzmocnionymi mięśniami. Stymulują spalanie tłuszczu, budując równocześnie tkankę mięśniową. Z uwagi na to, że asany, a więc pozycje przyjmowane w trakcie zajęć, angażują zarówno wszystkie grupy mięśni, jak i stawy oraz kości, joga spowalnia proces eksploatacji tkanek. Umożliwia zatem wszechstronne zadbanie o swoje ciało.

Przez wzgląd pracę z oddechem zajęcia z jogi w naszym klubie w Gdańsku pozytywnie wpływają również na koncentrację, redukcję stresu, a także ułatwiają wyciszenie. Regularna praktyka uwalnia od napięć, poprawia też samopoczucie psychiczne.

Wśród innych zalet ćwiczenia jogi wymienia się:

– Podniesienie wydajności organizmu,

– Odmłodzenie,

– Poprawę sylwetki oraz korektę wadliwych postaw ciała,

– Pozytywne oddziaływanie na kondycję mózgu,

– Wyregulowanie ciśnienia,

– Poprawę trawienia,

– Wzmocnienie odporności organizmu,

– Oczyszczenie organizmu z toksyn,

– Ochronę przed chorobami cywilizacyjnymi.

Zapraszamy na zajęcia jogi w Gdańsku Morenie!

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.