Joga Łódź Ogrody Geyera

Na czym polegają zajęcia jogi w naszej siłowni? 

Joga łączy wysiłek fizyczny z doskonałą zabawą i odprężeniem. Realnie poprawi Twoją kondycję oraz samopoczucie. Regularne uczęszczanie na zajęcia pomoże Ci usprawnić całe ciało. Praktykowanie pozycji nie tylko wzmacnia mięśnie, ale też działa relaksująco na umysł. Powszechnie uważa się, że joga pomaga w nauce skupienia i uważności. Może służyć zatem jako skuteczny trening kontrolowania emocji i zachowywania w nich zdrowej równowagi. Doskonale sprawdzi się jako metoda na relaks po ciężkim dniu pracy. 

Wbrew pozorom ćwiczenia podczas jogi są nie tylko statyczne, ale także dynamiczne. Do niektórych z nich należy używać specjalnych akcesoriów, takich jak klocki oraz pasy rozciągające.  Podczas zajęć jogi nauczysz się podstaw rytmu swojego oddechu, mogąc świadomie dotlenić i odprężyć swój organizm. Pomimo relaksującego przebiegu zajęć w dalszym ciągu spalasz kalorie, przyspieszasz pracę metabolizmu, wzmacniasz mięśnie głębokie i uelastyczniasz swoje ciało. Na każde zajęcia jogi trener przygotowuje konkretną sekwencję asan, czyli pozycji jogicznych, które wykonuje razem z uczestnikami. Chociaż zajęcia są wymagające, pod okiem profesjonalisty joga dla początkujących nie sprawia większych trudności. Dlatego też na zajęcia może uczęszczać każdy – niezależnie od płci, wieku lub poziomu kondycji fizycznej.  

Kluczem do prawidłowego wykonywania asan jest pełna stabilizacja ciała. Wymaga ona intensywnej pracy mięśni, która w przyszłości przekłada się na zadowalające efekty w formowaniu sylwetki. Dlatego joga to dobra alternatywa dla innych form aktywności fizycznej, których wiele osób z różnych przyczyn nie może praktykować. Joga doskonale nadaje się dla osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. Pozwala rozciągnąć zastane mięśnie i wyeliminować ich niezdrowe napięcie. Dzięki korekcie wad postawy trening w znacznym stopniu odciąża kręgosłup. Rozwój elastyczności i gibkości ciała zachęca początkujących do wykonywania innych, bardziej wymagających ćwiczeń, a także w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie.  

Joga dla początkujących w Łodzi 

Zajęcia z jogi w Calypso Fitness odbywają się w przestronnej, klimatyzowanej sali. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy, którzy są prawdziwymi entuzjastami sportu oraz zdrowego stylu życia. Dobra energia i motywacja osób prowadzących zajęcia szybko udziela się uczestnikom. Ćwiczenia podczas zajęć jogi zostają dostosowane do poziomu kondycji każdej osoby. Uczestnicy nie muszą obawiać się o ewentualne kontuzje, ponieważ są na bieżąco instruowani, jak poprawnie wykonywać każde ćwiczenie.  

Siłownia Calypso Fitness przy ulicy Piotrkowskiej oferuje profesjonalne zajęcia z jogi, zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących. W pobliżu naszej siłowni znajduje się malowniczy park Reymonta, gdzie można zażyć relaksu na świeżym powietrzu, a także zabytkowy Dworek Ludwika Greya. Dodatkowe atuty korzystania z naszej siłowni to nie tylko szeroki wybór zajęć grupowych, ale także m.in. dostęp do indywidualnych planów treningowych, innowacyjnych urządzeń oraz strefy relaksu z nowoczesną sauną.

Calypso Fitness i Siłownia Łódź Ogrody Geyera

Łódź, Piotrkowska 293\/305, tel.42 233 21 20 , 42 233 10 99
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.