Coraz więcej osób odkrywa, jak wiele korzyści może przynieść regularne ćwiczenie jogi. Ta wywodząca się z Indii filozofia i sztuka medytacji połączona z pracą nad ciałem w świecie zachodu została doceniona przede wszystkim za swój prozdrowotny aspekt. Niezależnie od tego, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z jogą w Pile, czy też posiadasz już doświadczenie w jej praktykowaniu, zapraszamy na zajęcia do Calypso!

Co może dać Ci joga?

Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna znacząco wspomaga zachowanie dobrego zdrowia i kondycji. Joga należy do tych ćwiczeń, które wszechstronnie oddziałują na organizm człowieka. Co więcej, w zasadzie nie ma przeciwwskazań do jej uprawiania, jeśli ćwiczenia dostosuje się do sytuacji konkretnej osoby (w przypadku osób chorych wskazana jest wcześniejsza konsultacja lekarska i pomoc w dobrze ćwiczeń przez sprawdzonego trenera). Joga dla początkujących bazuje na prostych układach pozwalających przyzwyczaić ciało do nowego rodzaju wysiłku. Im wyższy stopień zaawansowania, tym można praktykować bardziej wymagające ćwiczenia.

Jakie korzyści daje regularne uprawianie jogi? Przede wszystkim aktywność ta:

  • relaksuje, wycisza, zmniejsza stres i napięcie;
  • usprawnia krążenie krwi oraz dotlenienie organizmu;
  • uelastycznia i wzmacnia mięśnie;
  • poprawia ogólnoustrojową wydolność;
  • polepsza zmysł równowagi;
  • niweluje problemy bólowe, wynikające z braku ruchu i spięć;
  • uczy jak być tu i teraz, skupiać myśli.

Zajęcia jogi w klubach Calypso

Jeśli chcesz doświadczyć, jak pozytywny wpływ na Twoje ciało i umysł może mieć joga, zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach z profesjonalnym instruktorem. W Calypso prowadzimy zajęcia jogi w Pile na różnych poziomach zaawansowania. Osoby początkujące uczą się, jak prawidłowo wykonywać poszczególne asany oraz jakie ćwiczenia będą dla nich najbardziej wskazane. Ci, którzy pierwsze spotkanie z jogą mają już za sobą, w trakcie zajęć pod okiem trenera zdobywają kolejne umiejętności i doskonalą te już posiadane.

Do niewątpliwych zalet tego typu aktywności należą także niskie nakłady finansowe. W naszym klubie można zapisać się na zajęcia z jogi z Multisport, w ramach posiadanego karnetu. Ćwiczenia nie wymagają żadnego dodatkowego sprzętu. Wykonuje się je na macie, z bosymi stopami, co poprawia stabilność. Warto tylko zainwestować w odpowiedni strój, który zapewni swobodę ruchów, a jednocześnie pozwoli obserwować pozycję ciała, co jest niezwykle istotne. Polecamy ubrania dopasowane – topy oraz legginsy. Sklepy sportowe oferują różnorodne modele odzieży dedykowane specjalnie do praktykowania jogi.

Zajęcia w Calypso prowadzą sprawdzeni instruktorzy, którzy mogą pochwalić się długoletnim doświadczeniem oraz sukcesami w praktykowaniu jogi. Czuwają oni nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń oraz udzielają indywidualnych wskazówek, dzięki czemu sukcesywnie można czynić postępy w kolejnych etapach zaawansowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zajęciami z jogi w Pile, odwiedź klub Calypso i zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Calypso Fitness i Siłownia Piła

Piła, ul. 14 Lutego 26, tel.67 350 68 00 , 67 350 68 01
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.