Profesjonalne zajęcia z jogi w miejscowości Rumia

Jeżeli interesuje Cię joga Rumia stanowi doskonałą lokalizację do zapisania się na zajęcia jogi w klubie fitness Calypso. Aktywność fizyczna o niskim lub umiarkowanym natężeniu sprawdzi się zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Specyfika zajęć może zostać dostosowana maksymalnie do Twoich potrzeb oraz możliwości Twojego ciała. Możesz traktować jogę jako swój główny trening lub wartościowe uzupełnienie dla zajęć cardio czy siłowych. Przy regularnej praktyce z pewnością zauważysz atuty jogi w postaci wzmocnionego ciała i znacznie szerszego zakresu ruchów. Rozciągnięte i dotlenione mięśnie będą rzadziej dawać oznaki zmęczenia czy zakwasów. Co więcej, joga doskonale wpływa także na samopoczucie, niwelując stres i zwiększając samoświadomość. Wiele osób traktuje ją jako formę medytacji, a także terapię w walce z chronicznym bólem, który wynika z pospinanych mięśni krzyża i karku.

Joga Rumia – na czym polega i dla kogo będzie odpowiednia?

Trening jogi jest oparty na wykonywaniu konkretnej sekwencji asan, czyli częściowo ruchomych lub całkowicie nieruchomych pozycji, które należy przybierać. Duże znaczenie podczas ćwiczenia ma świadoma kontrola oddechu, która pozwala pogłębiać ruchy i terapeutycznie dotlenia organizm. Atutem jogi jest fakt, że nie wymaga ona specjalistycznego sprzętu ani akcesoriów. Wystarczy wygodny strój sportowy, na przykład legginsy i luźna, oddychająca koszulka. Jogę uprawiamy boso na macie, którą można dodatkowo przykryć ręcznikiem. Dla osób rozważających zajęcia takie jak joga Rumia może być bardzo dobrą lokalizacją do wybrania się na siłownię Calypso. Trening jogi nie ma większych przeciwwskazań, oprócz ciąży lub przepuklin kręgosłupa. Poza tym z zajęć może korzystać niemal każdy, ponieważ specyfika jogi polega na praktyce zgodnie z aktualnymi możliwościami własnego ciała. Innymi słowy, to od Ciebie zależy, jak głęboki skłon zrobisz i nie masz obowiązku do niczego się zmuszać.

Atuty regularnego praktykowania jogi

Popularność jogi stale rośnie i coraz więcej osób docenia jej dobry wpływ na kondycję fizyczną i samopoczucie. Joga wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla naszego społeczeństwa, którego znaczna większość prowadzi siedzący tryb życia i jest narażona na częsty stres. Zamiast karkołomnych treningów i wylewania hektolitrów potu zajęcia z jogi pozwalają uzyskać komfortowe wyciszenie, przy jednoczesnym spalaniu kalorii i pracy nad sylwetką. Głównym atutem praktykowania jogi jest wzmocnienie wszystkich mięśni w ciele, a także ich rozluźnienie. Można rozciągnąć w szczególności plecy, szyję oraz barki, które są pospinane od zbyt częstego przybierania przygarbionej pozycji. Głębokie wdechy podczas jogi, które są wykonywane podczas każdej pozycji, stopniowo zwiększają pojemność płuc, co w efekcie zwiększa wydolność organizmu przy dowolnym rodzaju aktywności fizycznej. Relaksacyjny wpływ treningów jogi na samopoczucie znajduje odzwierciedlenie w głębszym i spokojniejszym śnie, lepszym radzeniu sobie z emocjami i ogólnym, dobrym samopoczuciu.

Calypso Fitness i Siłownia Rumia

Rumia, ul. Sabata 1, tel.58 500 86 23
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.