Joga Szczecin Galaxy

Joga Szczecin Galaxy – praca nad kondycją ciała i ducha

W ostatnich latach joga zyskuje coraz większą popularność, a w efekcie coraz szersze grono osób pragnie spróbować tej praktyki. Joga łączy stałych bywalców siłowni i klubów fitness z osobami, które dotychczas stroniły od aktywności fizycznej. Możliwość dowolnego dobierania sekwencji asan, czyli pozycji przybieranych podczas jogi, pozwala na trening niemal każdej osobie. Przeciwwskazanie może stanowić jedynie ciąża lub przepuklina kręgosłupa. Poza tym zajęcia jogi mogą zostać dostosowane do możliwości wszystkich zainteresowanych – zarówno osób zaawansowanych fizycznie, jak i dla początkujących. Tym bardziej warto jednak zdać się na doświadczenie profesjonalnych instruktorów. Jeżeli interesuje Cię joga Szczecin Galaxy to punkt, do którego warto się udać. W centrum handlowo-rozrywkowym znajduje się klub fitness Calypso, w którym pod okiem zawodowego instruktora możesz zdobywać doświadczenie w tej wyjątkowej formie aktywności fizycznej.

Joga w praktyce – jak przygotować się na zajęcia?

Praktyka jogi z pozoru nie wydaje się niczym skomplikowanym, jednak diabeł tkwi w szczegółach. Przybierane przez Ciebie pozycje musi charakteryzować nienaganna precyzja, dzięki czemu aktywujesz pożądane partie mięśniowe. Oprócz tego podczas zajęć jogi musisz skupić się na swoim oddechu, ponieważ ma on kluczowe znaczenie dla efektywności treningu. Dzięki świadomemu, kontrolowanemu oddechowi dotlenisz swój organizm i zwiększysz możliwości całego ciała. Niedokładny lub nieprawidłowy trening nie tylko nie przyniesie pożytku, ale również może rodzić ryzyko kontuzji. Warto zatem pracować pod nadzorem instruktora. Żeby wziąć udział w naszych zajęciach, nie potrzebujesz specjalnego stroju ani akcesoriów. Wystarczy Ci ręcznik oraz wygodne ubrania, które nie będą ograniczać Twojej swobody ruchów.

Na czym polega joga?

Co charakterystyczne dla jogi, ćwiczymy ją boso na macie, dlatego nie ma potrzeby zabierania ze sobą na trening specjalnego obuwia sportowego. Zależnie od sekwencji asan przygotowanej przez instruktora na dane zajęcia, joga może być praktykowana na stojąco, leżąco czy też klęcząc. Szybko poznasz najpopularniejsze pozycje, które będą powtarzać się podczas większości zajęć. To między innymi pies z głową w dół, pies z głową do góry, kobra, krowa czy kij. Atutem jogi jest możliwość ciągłego dostosowywania treningu do aktualnej kondycji własnego ciała. Jeżeli czujesz, że danego dnia ciało pozwala Ci zrobić głęboki skłon, po prostu go zrób. Jeśli z kolei następnym razem wyczuwasz blokadę, uszanuj ją i poczekaj.

Joga a zdrowie i samopoczucie

W kwestii takiej jak joga Szczecin Galaxy cieszy się wyjątkowo dobrymi opiniami i wysokim poziomem prowadzonych zajęć. Pod nadzorem instruktora możesz stopniowo obserwować, jak Twoje mięśnie ulegają wzmocnieniu, a całe ciało uelastycznieniu. Pozwoli Ci to cieszyć się większą sprawnością na co dzień lub podczas innych aktywności fizycznych. Zauważysz, że możesz robić głębsze skłony, a Twoja sylwetka jest bardziej wyprostowana. Szybko odnotujesz także ogólną poprawę nastroju. Regularnie praktykowana joga niweluje chroniczny ból wynikający z pospinanych mięśni oraz przeciwdziała stresowi. Pozwala zatem uzyskać upragniony relaks i poprawia komfort snu. Trenując jogę w skupieniu, zwiększasz własną samoświadomość. Możesz traktować to jako sesję autoterapii lub medytacji.

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.