Joga Opole Turawa Park

W zachodnim świecie praktykowanie jogi cieszy się coraz większą popularnością. Zastanawiasz się, czy ta aktywność sprawdzi się również u Ciebie? A może pragniesz udoskonalić swoje umiejętności? W Calypso oferujemy zajęcia zarówno z jogi dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Regularne praktykowanie tej aktywności niesie z sobą szereg pozytywnych skutków na płaszczyźnie psychofizycznej. Z dobroczynnego oddziaływania jogi mogą korzystać w zasadzie wszyscy, niezależnie od wieku, masy ciała czy stanu zdrowia. Nie potrzeba spełnić żadnych specjalnych warunków, żeby zacząć ćwiczyć – konieczna okazuje się jedynie chęć i zaangażowanie. Szczególnie godne polecenia są zajęcia z instruktorem, który podpowie, od czego warto zacząć, i udzieli praktycznych wskazówek.

Praktykowanie jogi:

  • wzmacnia mięśnie;
  • poprawia elastyczność i gibkość;
  • pomaga w łagodzeniu dolegliwości bólowych, np. tych związanych ze zbyt małą aktywnością fizyczną i długą pracą przed komputerem;
  • wzmaga dotlenienie ciała i usprawnia krążenie krwi;
  • pozwala się wyciszyć, niweluje stres i napięcie w organizmie;
  • pogłębia samoświadomość, uczy równowagi i prawidłowego oddechu;
  • uczy być tu i teraz.

Osoby ćwiczące jogę szybko zauważają jej pozytywny wpływ na samopoczucie. Kluczową rolę odgrywa tu systematyczność – regularne ćwiczenia zapewniają trwałe rezultaty. Kurs jogi pod okiem trenera to doskonała opcja dla wszystkich, którym zależy na bezbłędnym wykonywaniu ćwiczeń oraz w doborze układów odpowiednich do poziomu zaawansowania. Dzięki wsparciu profesjonalnego trenera łatwiej robić postępy, a także uniknąć ewentualnych kontuzji.

Joga w Calypso

W naszym klubie fitness prowadzimy zajęcia z jogi w Opolu dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym rodzajem ćwiczeń, zapraszamy do grupy dla początkujących. Tutaj poznasz sekrety prawidłowego wykonywania ćwiczeń, jak i nauczysz się podstawowych pozycji. Osobom mającym już doświadczenie w jodze polecamy zajęcia dla zaawansowanych. Dzięki nim nauczysz się bardziej skomplikowanych pozycji, a także będziesz doskonalił technikę ich wykonywania. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych trenerów, którzy czuwają nad prawidłowym wykonywaniem poszczególnych układów.

Jak przygotować się do zajęć? Na około 2-3 godziny przed ćwiczeniami należy zjeść lekki posiłek. Jogę ćwiczy się na macie, mając bose stopy, co ułatwia przyczepność do podłoża, a tym samym gwarantuje lepszą stabilność. Żeby czuć się komfortowo, a zarazem móc śledzić postawę swojego ciała, warto wybrać wygodny, dopasowany strój. Sklepy sportowe oferują szeroki wybór strojów i akcesoriów zaprojektowanych specjalnie na potrzeby efektywnego wykonywania jogi.

Jeśli interesują Cię zajęcia jogi z Multisport w Opolu, to też dajemy możliwość, żeby skorzystać w nich w ramach posiadanego karnetu. Zachęcamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania związane z aktywnościami w naszym klubie.

Zapraszamy do Calypso!

Calypso Fitness i Siłownia Opole Turawa Park

Opole (Zawada), ul. Dębowa 1, tel.77 410 90 81
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.