W końcu mamy zimę. Nie wszyscy ją lubią, jedni cieszą się na myśl o możliwości uprawiania zimowych dyscyplin sportowych, inni zaś chowają się w domu przed zimnem. Jedno jest pewne! Warto ten czas odpowiednio zaplanować i rozpocząć przygotowania nad lepszą wersją samego siebie na następne wakacje.

Ziiimno… Ubierz się!

No więc właśnie… Skończył się sezon na krótkie spódniczki, koszulki na ramiączkach czy odsłonięte pępki. Czas aby ubrać długie spodnie, bluzę, kurtkę.
Naszego ciała w zimie po prostu nie widać. Dzięki temu możecie zacząć bez obaw zwiększać kalorie w swojej diecie jeśli chcecie zwiększać swoją masę mięśniową.
Niestety wraz z nadwyżką kaloryczną rośnie również tkanka tłuszczowa, ale bez obaw – tak jak pisałem wcześniej nie będzie jej widać, a zanim zdejmiecie warstwy
ubrań zaczniecie zwiększać treningi aerobowe, zmniejszać kalorie i cała tkanka tłuszczowa wnet „wyparuje” odsłaniając nowo zbudowane mięśnie.
Podsumowując: w zimę robimy masę, na wiosnę redukcję.

Brak kuszących przekąsek

Pamiętacie te długie kolejki w upalne dni do budek z lodami? Ten skwar, który nie pozwalał się powstrzymać przed zimnym smakołykiem?
Zimą raczej nikt nie myśli o nadmiernej konsumpcji lodów, a to sprzyja naszej diecie! Nie spożywając bezwartościowych, pustych kalorii pochodzących z cukru
zawartego w lodach unikamy nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej na naszym ciele. To samo tyczy się braku świeżych owoców na przydrożnych
straganach w okresie zimowym. Brak nadmiaru owoców to brak zbędnych ilości fruktozy w naszej diecie.
Powstrzymanie się od bezwartościowych przekąsek w dużej mierze warunkuje to jak będziemy wyglądać w najbliższe wakacje!

Więcej czasu na regenerację

Trening jest ważny, ale nie zapominajcie proszę o regeneracji. Jest to bardzo ważny element składowy Waszego treningu. Zima sprzyja również jej.
Krótsze dni i dłuższe noce pozwalają na większą ilość jakościowego snu. Wpadajcie na trening do Calypso po pracy, regenerujcie się i ze zwiększoną energią atakujcie kolejny dzień!

Bogata oferta zajęć naszych klubów

Jak zawsze do wyboru macie mnóstwo zajęć fitness: Zumba, Power Pump, TBC, ABT i wiele innych. Zajęcia CrossFit i tradycyjna siłownia również czekają na Was. Korty do squasha, badmintna, basen, sauna to dodatkowe atrakcje niektórych naszych klubów.
W zimie nasi instruktorzy prowadzą również zajęcia tematyczne takie jak np. Ski Workout w koncepcji ShortClass (20 min) jak i pełnym wymiarze czasowym (60 min). Macie więc świetną okazję aby przygotować się na sezon narciarski.

Więcej o przygotowaniach do sezonu narciarskiego przeczytacie tutaj.

Możecie również poprosić o indywidualne porady naszych instruktorów, jak i zapytać o ułożenie nowego planu treningowego ukierunkowanego na Wasze cele.
Dla osób, które pracują do późna też nie widzimy wymówek. Nasze kluby są otwarte nawet do 23:00, a niektóre z nich działają całodobowo.
Jak widzicie z nami nie sposób się nudzić. Nie szukajcie zatem wytłumaczeń dlaczego macie nie iść na trening w zimowy wieczór,
tylko pakujcie swoją torbę sportową i widzimy się na sali!