Śniadania węglowodanowe czy białkowo-tłuszczowe?

Śniadanie od dawna przedstawiane jest jako „najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Obecnie w kwestii śniadań powstały dwa nurty. Pierwszy uznaje spożywanie pierwszych posiłków białkowo-tłuszczowych. Drugi natomiast dopuszcza dodanie węglowodanów. Wyboru należy dokonać w zależności od naszych potrzeb. Który typ posiłku jest dla Ciebie i czym one się różnią miedzy sobą?

Charakterystyka treningu obwodowego – protoplasty Crossfitu

Zalążek treningu obwodowego powstał już w 1953 roku z pomysłu aby sekwencje ćwiczeń zamykać w przedziale powtórzeń lub w czasie. Wszystkim dzisiaj znany CrossFit również jest formą treningu obwodowego z dodanymi elementami olimpijskiego podnoszenia ciężarów. Na czym polega i jak wygląda przykładowy trening obwodowy oraz jakie przynosi efekty? Tego wszystkiego dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Rola klubu fitness w amatorskim uprawianiu sportu

Sportowcy amatorzy stanowią co raz większą grupę osób aktywnych fizycznie. Rosnąca popularność biegania, triathlonów czy kolarstwa niesie za sobą rzeszę amatorów chcących sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów. Do efektywnych treningów potrzebują oni miejsc, zapewniających im optymalne warunki. Takie miejsca to m. in. kluby fitness.

Zgrabne nogi na już! Porady i ćwiczenia dla Pań

Sezon letni jest bliżej niż się wydaje. Warto zadbać więc o poprawę formy i przygotowanie zgrabnych nóg już teraz aby mieć się czym chwalić latem.

Wielkanocne potrawy – propozycje dietetyka

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. Wielkanoc to czas, w którym biesiadujemy z najbliższymi przy suto zastawionym stole. Oczywiście rodzinna uczta nie sprzyja wprowadzaniu dietetycznych wyrzeczeń, natomiast często tradycyjne potrawy mogą prowadzić do problemów z przewodem pokarmowym i z pewnością nie sprzyjają pracy nad gubieniem centymetrów w pasie. Warto zwyczajnie zastosować kilka prostych trików podczas przygotowywania potraw, tak aby móc w pełni cieszyć się czasem spędzanym w gronie najbliższych. W poniższym artykule przedstawiono propozycje przepisów, które są alternatywą dla tradycyjnych potraw wielkanocnych.