Jak nie przytyć w święta?

Jest niewiele osób, które decydują się na wprowadzanie programów odchudzających właśnie w tym okresie. Święta, to nie czas na katowanie się dietą, jednak biorąc pod uwagę chęć włożenia wybranej kreacji sylwestrowej – warto zachować kontrolę i nie folgować łakomstwu.
W poniższym artykule przedstawione zostało kilka wskazówek, dzięki którym święta stanowić będą przyjemny odpoczynek, a nie dietetyczną porażkę. Istnieją bowiem sposoby na to, by potrawy świąteczne były zarówno smaczne jak i zdrowe.

Profilaktyka odwodnienia i strategia prawidłowego nawadniania u sportowców

Ilekroć ćwiczysz, podczas wysiłku tracisz płyny w postaci potu, a także jako parę wodną. Uzupełnienie strat utraconych płynów ochroni Cię przed negatywnym wpływem odwodnienia na wydolność fizyczną i zdrowie.

5 zmiennych determinujących redukcję tłuszczu, rozwój muskulatury, siłę i zdolności sportowe

Pewnie nieraz zadawałeś sobie pytania: „Dlaczego niektóre osoby łatwiej pozbywają się tkanki tłuszczowej?” „Dlaczego niektórym przychodzi tak łatwo budowanie masy mięśniowej?” Wpływ na te procesy ma wiele czynników. W poniższym artykule omówię kilka podstawowych zmiennych, które decydują o tym, jak szybko spalasz tkankę tłuszczową, budujesz muskulaturę czy zwiększasz siłę.

Dieta roślinna w sporcie cz. II

Dieta wegetariańska nie jest odpowiednia dla wszystkich. Każdy z nas jest odrębną jednostką i system żywieniowy musi zostać dopasowany do preferencji i możliwości sportowca. Często gorsze samopoczucie spowodowane jest dostarczaniem zbyt małej liczby kalorii w diecie bądź jej nieprawidłowym zbilansowaniem. Często o zmęczenie i zbyt szybką utratę wagi obwinia się dietę roślinną, jednak błąd może wynikać po prostu z niedostarczenia odpowiedniej ilości energii. Jak przy każdej diecie ważne jest odpowiednie zaplanowanie sposobu odżywiania.

Dieta roślinna w sporcie cz. I

Wielu sportowców decyduję się na przejście na dietę rośliną. Przyczyn tej decyzji jest kilka – od kwestii zdrowotnych, etycznych do religijnych. Jednakże, jeżeli decydujesz się na taki, a nie inny sposób żywienia, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.