Dieta roślinna w sporcie cz. II

Dieta wegetariańska nie jest odpowiednia dla wszystkich. Każdy z nas jest odrębną jednostką i system żywieniowy musi zostać dopasowany do preferencji i możliwości sportowca. Często gorsze samopoczucie spowodowane jest dostarczaniem zbyt małej liczby kalorii w diecie bądź jej nieprawidłowym zbilansowaniem. Często o zmęczenie i zbyt szybką utratę wagi obwinia się dietę roślinną, jednak błąd może wynikać po prostu z niedostarczenia odpowiedniej ilości energii. Jak przy każdej diecie ważne jest odpowiednie zaplanowanie sposobu odżywiania.

Dieta roślinna w sporcie cz. I

Wielu sportowców decyduję się na przejście na dietę rośliną. Przyczyn tej decyzji jest kilka – od kwestii zdrowotnych, etycznych do religijnych. Jednakże, jeżeli decydujesz się na taki, a nie inny sposób żywienia, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Jak rozpoznać typ sylwetki i dopasować do niego plan treningowy?

Nie każdy z nas ma warunki i możliwości, by zostać modelem fitness, maratończykiem czy sprinterem. Jednakże zawsze możesz poprawić swoją kondycję i skład ciała. W tym artykule poznasz podstawowe trzy typy sylwetki i uzyskasz informacje, które pozwolą Ci dostosować strategie działania i plan treningowy do możliwości Twojego ciała.

Jedzenie z zegarkiem w ręku – czy ma sens?

Pewnie nieraz usłyszałeś, że zdrowy styl odżywiania to taki, w którym posiłki spożywane są regularnie, najlepiej pięć razy w ciągu dnia, a przerwy pomiędzy nimi wynoszą średnio trzy godziny. Uważa się, że postępując w ten sposób przyspieszamy metabolizm, chronimy przed katabolizmem nasze mięśnie. Niestety przez błędnie utarte mity w naszej świadomości rezygnujemy z przejścia na dietę, gdyż biorąc pod uwagę codziennie obowiązki, trzymanie się sztywnego schematu żywieniowego w praktyce jest nie możliwe do utrzymania. Czy więc należy się za wszelką cenę spożywać posiłki z zegarkiem w ręku?

„No pain no gain”- hit czy kit?

Wiele adeptów siłowni powtarza jak mantrę słowa: „No Pain No Gain” – odnosząc się do swojego treningu. Wierząc, że ból oznacza postęp, intensywnie trenując pomimo uczucia dyskomfortu. Czy to naprawdę działa?

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.