Boks Bytom Agora

W klubie Calypso Fitness w Bytomiu możesz wziąć udział w zajęciach z boksu dla początkujących. Organizujemy treningi z myślą o osobach każdej płci i w każdym wieku. Choć boks bywa kojarzony się z wyłącznie męską aktywnością, zapewniamy, że mogą go trenować również kobiety, a nawet dzieci. To nie tylko walka, a wszechstronnie rozwijająca aktywność! Można traktować go jako jedyny sport lub dodatek do regularnych ćwiczeń na siłowni. Przekonaj, się jak wygląda boks dla początkujących w naszym klubie.

Boks dla początkujących w Bytomiu w Calypso Fitness

Zarówno boks dla kobiet, jak i dla mężczyzn czy dzieci pozytywnie wpływa na wydolność organizmu. Ponadto treningi są bardzo intensywne, co sprzyja szybkiemu spalaniu kalorii, a co za tym idzie, utracie wagi. Boks ułatwia również atrakcyjne wyrzeźbienie sylwetki, ponieważ angażuje niemal wszystkie partie mięśni ze szczególnym uwzględnieniem brzucha. Ma też doskonały wpływ na elastyczność i ruchomość stawów. Nawet boks dla początkujących poprawia wyraźnie koordynację ruchową oraz spostrzegawczość. Należy także wspomnieć o ważnym oddziaływaniu na psychikę. Treningi stanowią doskonały sposób na rozładowanie napięcia, uczą radzenia sobie ze stresem, a przy tym pozwalają się wyciszyć. Wspierają również budowanie pewności siebie. 

Boks w Bytomiu, w siłowni Calypso Fitness prowadzą jedynie wykwalifikowani trenerzy. Dzięki temu treningi są w pełni bezpieczne i profesjonalne. Motywują oni zawodników do działania, a także służą profesjonalną poradą. 

Boks w Bytomiu - jak wygląda trening?

Niezależnie od grupy boks dla początkujących w Bytomiu zawsze otwiera rozgrzewka. Dopiero po niej następuje właściwy trening, podczas którego uczestnicy uczą się prawidłowej postawy i ciosów (prostych, sierpowych i haków). Na końcu następuje wyciszenie w postaci rozciągania. Okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności jest sparing. Tutaj ocenia się postępy oraz rzeczy wymagające dalszej pracy. Same treningi nie wymagają specjalnego przygotowania. Należy zaopatrzyć się jedynie w sportowy strój, obuwie, ręcznik oraz wodę. 

Dlaczego boks dla dzieci to odpowiedni sport?

Boks dla dzieci polega przede wszystkim na zabawie z elementami techniki bokserskiej. To swoisty wstęp do właściwego sportu. Podczas zajęć dzieci uczą się prawidłowej mechaniki ruchów. Ważny jest także aspekt emocjonalny treningów, które uczą odpowiedzialności, zaangażowania oraz panowania nad emocjami. Stanowią one również doskonałą okazję do nawiązania nowych znajomości. Treningi nie opierają się na agresji ani walkach, ponieważ odbywają się przy minimalnym kontakcie. Tutaj znaczenie ma raczej motoryka oraz technika. 

Jeśli chodzi o boks Multisport jest honorowany. Posiadacze karty mogą uczestniczyć w naszych treningach. Zapraszamy wszystkie osoby poszukujące nowych wrażeń sportowych na treningi bokserskie. To doskonała okazja, aby poprawić swoją formę i nastrój, przy okazji poznając ten wyjątkowy sport walki.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Bytom Agora

Bytom, Plac Kościuszki 1, tel.32 396 25 68
pn.-pt.06:00-23:00
sob.08:00-21:00
niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Klubowiczu, zapoznaj się istotną zmianą dotyczącą funkcjonowania klubu: https://fabryka-formy.pl/aktualnosci/wazna-informacja-dla-osob-z-karnetami-calypso-fitness-18

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.