Boks Poznań Półwiejska

Boks w Poznaniu to ciekawa odmiana dla treningów siłowych bądź ich urozmaicenie. Pięściarstwo stanowić może nowe źródło satysfakcji, nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu aktywnością. Właśnie dlatego w Calypso organizujemy zajęcia z tej popularnej dziedziny.

Boks dla początkujących prowadzą profesjonaliści, którzy stopniowo wprowadzają uczestników w świat sportów walki. Zapewniamy, że ćwiczenia okażą się dobrym wyborem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sala treningowa pozostaje otwarta dla każdej płci oraz osób w różnym wieku. Udowadniamy, że to nie brutalna bójka, a szlachetny sport wywodzący się już z czasów starożytnych. Przekonaj się, jak wyglądają zajęcia w Calypso.

Dlaczego warto uprawiać boks?

Boks pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, wygląd oraz samopoczucie. Regularne treningi nawet na podstawowym poziomie okazują się doskonałym wsparciem w drodze do pozbycia się niechcianych kilogramów oraz wyrzeźbienia, a także wysmuklenia sylwetki. Wynika to z ich wysokiej intensywności oraz tego, że angażują do wysiłku wszystkie partie mięśniowe. Poprawiają koordynację ruchową, refleks oraz spostrzegawczość. Polecamy je jako idealny sposób na rozładowanie napięcia, ćwiczenie koncentracji oraz budowanie pewności siebie. Znacząco wpływają również na metabolizm oraz wydolność organizmu.

Jak wygląda boks dla początkujących w Poznaniu?

Każde spotkanie rozpoczyna intensywna rozgrzewka mająca na celu przygotowanie do właściwego wysiłku. Boks dla początkujących początkowo opiera się przede wszystkim na wzmocnieniu. Kolejny etap to nauka utrzymania właściwej postawy wraz ze sposobem poruszania się oraz wyprowadzania ciosów. Dalsze ćwiczenia polegają na poznawaniu techniki oraz szkoleniu precyzji ruchów. Następnie trener przedstawia sekwencje ruchów wykorzystywane w pięściarstwie oraz pilnuje ich poprawnego wykonania. Bardzo istotna okazuje się nauka podstawowych ciosów uderzanych - prostych, sierpowych, haków oraz technik obronnych.

Jeden z ważnych elementów nauki boksu to również sparingi, czyli walki treningowe mające na celu sprawdzenie Twoich umiejętności. To idealna okazja, aby dostrzec wszelkie niedociągnięcia, a następnie podjąć pracę nad udoskonaleniem techniki. Ćwiczenia kończy zwykle rozciąganie ciała. Pierwsze zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania poza pojawieniem się ze strojem sportowym, obuwiem na zmianę ręcznikiem oraz wodą. Prowadzący zawsze służy on pomocą, radą oraz wsparciem. Monitoruje postępy, a przy tym motywuje do dalszego działania.

Zajęcia z boksu z profesjonalistami

Ćwiczenia z boksu prowadzą jedynie wykwalifikowani, doświadczeni trenerzy. Dzięki temu osoby biorące w nich udział mają pewność, że każde spotkanie będzie bezpieczne i dostosowane do ich możliwości. W przypadku zajęć z boksu Multisport w Poznaniu również obowiązuje, dlatego serdecznie zapraszamy także posiadaczy kart. Zatem, jeśli poszukujesz sportu, który kształtuje nie tylko ciało, ale i charakter, nie czekaj! Zapraszamy do Calypso.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Poznań Półwiejska

Poznań, Półwiejska 2, tel.612210034 , 612210052
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.