Boks w Calypso Fitness Klub

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich pasjonatów sportu i sztuk walki. Organizujemy zajęcia grupowe typu boks klasyczny na różnych poziomach zaawansowania. Treningi są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerów. Instruktorzy mają duże doświadczenie, dzięki czemu trenujący mogą nauczyć się technik pięściarstwa od najlepszych.

Zajęcia spodobają się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. To idealna okazja, by poprawić koordynację ruchową czy popracować nad własnym ciałem. Ćwiczenia pod okiem doświadczonego opiekuna wprowadzą każdego amatora w świat popularnej dyscypliny sportowej. Uczestnicy zajęć mogą liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego treningu, który zwiększy wydolność fizyczną, pozwoli na spalenie sporej porcji kalorii i pomoże w zbudowaniu tkanki mięśniowej.

Boks dla początkujących jest świetną propozycją dla osób pragnących nabyć nowe umiejętności oraz nabrać pewności siebie. To zajęcia ogólnorozwojowe, które poprawiają koncentrację i pozwalają lepiej panować nad własnymi słabościami. Oferta przypadnie do gustu nie tylko ludziom rozpoczynającym swoją przygodę z boksem, ale też trenującym od wielu lat. To doskonała alternatywa dla codziennych ćwiczeń w naszej placówce Calypso Fitness, która znajduje się przy ulicy Sobieskiego 14A w Galerii Rumia.

Na czym polega trening boksu?

Zajęcia rozpoczynają się od intensywnej rozgrzewki. Następnie prowadzący zajęcia może przejść do treningu właściwego. Wszystko opiera się na ćwiczeniach na worku treningowym przy użyciu rękawic bokserskich, a także skakanek czy piłek lekarskich. W trakcie zajęć uczestnik pozna dokładnie na czym polega sztuka boksu, jak również będzie miał okazję wypracowania precyzyjnych ruchów. Doświadczony trener z Calypso Fitness w Rumii określi, jak wykonywać poszczególne sekwencje. W razie potrzeby poprawi i wskaże ewentualne błędy.

Nauka oraz doskonalenie techniki bokserskiej obejmuje tzw. walkę z cieniem, czyli wyobrażeniu sobie przeciwnika i reagowaniu na imitowane ciosy. Poza tym istotną rolę odgrywa również praca na worku bokserskim. Przy jego pomocy można poprawić siłę lub szybkość uderzeń. Do planu treningowego wpisane jest także bieganie, skakanie na skakance czy wykonywanie pompek oraz brzuszków. Zajęcia z boksu dla początkujących kończą się rozciąganiem, schłodzeniem i rolowaniem, co pozwala zmniejszyć ryzyko kontuzji i zakwasów. Trening opiera się na pracy w półdystansie oraz koncentrowaniu się na ciosach sierpowych czy hakach. Każdy z nich powinien być wyprowadzany z maksymalną siłą oraz dynamiką. Po opanowaniu podstaw uczestnik może wykorzystać zdobyte umiejętności trenując w domowych warunkach. 

Zajęcia z boksu w Calypso Fitness Rumia trwają około 60 min. W tym czasie każdy miłośnik sportu może spalić naprawdę dużo kalorii. Zapraszamy do zapoznania się z naszym grafikiem, a w razie jakichkolwiek  pytań czy wątpliwości do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu mailowego!

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Rumia

Rumia, ul. Sabata 1, tel.58 500 86 23
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.