Boks Częstochowa Piastowska

Boks często kojarzy się z dyscypliną sportu dedykowaną wyłącznie mężczyznom. Nic bardziej mylnego! Ta aktywność fizyczna adresowana jest do wszystkich, nawet do najmłodszych. Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z boksem dla początkujących w Częstochowie lub pragniesz udoskonalić już posiadane umiejętności, zapraszamy na zajęcia do Calypso!

Jakie korzyści płyną z ćwiczenia boksu?

Podczas uprawiania boksu zaangażowanych jest wiele mięśni całego ciała, m.in. nóg, pleców, brzucha, klatki piersiowej oraz rąk, dzięki czemu sport ten zapewnia wielopłaszczyznowy rozwój kondycji fizycznej. Niebagatelne znaczenie mają także korzyści związane z sferą psychologiczną, także wzmacnianą przez treningi. Boks stanowi sport bardzo zróżnicowany, pozbawiony monotonii, więc z pewnością przypadnie do gustu osobom nielubiącym jednostajnych aktywności.

Trenowanie boksu:

  • poprawia kondycję i wydolność organizmu;
  • pozwala na spalanie znacznej ilości energii (600-800 kcal na godzinę);
  • wspomaga odchudzanie;
  • rzeźbi sylwetkę;
  • stanowi sposób walki ze stresem;
  • niweluje napięcie;
  • wzmacnia poczucie własnej wartości;
  • poprawia koncentrację oraz szybkość reakcji na bodźce;
  • uczy pokory i determinacji.

Żeby doświadczyć dobroczynnego oddziaływania ćwiczeń, warto trenować regularnie, pod okiem doświadczonego trenera. Treningi bokserskie można zacząć w zasadzie w każdym wieku. Przeciwwskazaniem mogą być jedynie problemy zdrowotne, uniemożliwiające podejmowanie intensywnego wysiłku fizycznego, np. schorzenia układu krążenia lub ruchu. Jeśli masz wątpliwości, czy boks byłby dyscypliną sportu odpowiednią dla Ciebie, lepiej przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem.

Zajęcia boksu w klubie Calypso

W Calypso proponujemy zajęcia boksu w Częstochowie dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Współpracujemy z profesjonalnymi trenerami, którzy czuwają nad optymalnym i bezpiecznym przebiegiem sesji treningowych. Nauka boksu dla początkujących rozpoczyna się od zdobywania umiejętności utrzymania właściwej postawy, sposobu poruszania się oraz wyprowadzania ciosów. Po opanowaniu tych bazowych aktywności zaczyna się etap rozwijania umiejętności prowadzenia walki, a także wypracowywania swojego indywidualnego stylu.

W Calypso prowadzimy zajęcia z boksu dla kobiet, dostosowane do potrzeb i możliwości płci pięknej. Panie mogą odkrywać, jak wiele benefitów daje uprawianie tego sportu. Wzrost poczucia bezpieczeństwa oraz pewności siebie, jak i skuteczne modelowanie sylwetki, to tylko niektóre z nich. Na dedykowane zajęcia zapraszamy także najmłodszych. Boks dla dzieci to ćwiczenia, podczas których już od wczesnych lat można zdobywać umiejętności sportowe, co nie tylko kształtuje ciało, lecz także charakter. Zaangażowanie, gotowość do przekraczania własnych granic czy determinacja w dążeniu do realizacji celu, to przykładowe korzyści, jakie daje dzieciom przygodna z boksem.

W Calypso możesz uczęszczać na zajęcia z boksu z Multisport, w ramach posiadanego karnetu. Jeśli masz jakieś pytania odnoście aktywności oferowanych w naszym klubie, skontaktuj się z nami!

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Częstochowa Piastowska

Częstochowa, ul. Piastowska 225, tel.34 365 88 34
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Klubowiczu, zapoznaj się istotną zmianą dotyczącą funkcjonowania klubu: https://zdrofit.pl/aktualnosci/wazna-informacja-dla-osob-z-karnetami-calypso-fitness-13

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.