Boks Łomianki

Dlaczego boks to idealny sposób na pracę nad sylwetką i charakterem?

W ostatnich latach boks cieszy się coraz większą popularnością - szczególnie wtedy, gdy pod uwagę weźmiemy boks dla kobiet. Każdego roku na zajęcia z tej dyscypliny na naszej siłowni Calypso w Łomiankach zapisuje się więcej Pań. Wynika to przede wszystkim z obalenia niektórych stereotypów. Przez bardzo długi czas boks odbierano bowiem jako niezbyt kobiecy sport, który bywa niebezpieczny i wywołuje dużo agresji. Na szczęście praca doświadczonych trenerów oraz opinie osób praktykujących tę dyscyplinę sprawiły, że obecnie wyróżnia się ona dużym uznaniem. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym tak naprawdę polega boks i jakich efektów możemy spodziewać się po regularnych treningach.

Czy boks rzeczywiście powoduje znaczną nadbudowę masy mięśniowej?

Osoby, które zdecydowały się na prowadzone przez nas zajęcia z boksu w Łomiankach, bardzo szybko zauważają, że w wyniku systematycznych ćwiczeń zmienia się ich sylwetka. Z tego też powodu częstą obawą kobiet zaczynających swoją przygodę z tą dyscypliną jest duży przyrost masy mięśniowej. Warto w tym miejscu wspomnieć, że boks dla początkujących rzadko kiedy oznacza aż tak widoczną nadbudowę - przyrost mięśni to niezwykle długotrwały proces, który wymaga nie tylko ćwiczeń, ale też odpowiedniej diety. Dlatego boks dla kobiet lub mężczyzn początkujących pozwala przede wszystkim na osiągniecie smukłej sylwetki z delikatnym zarysem mięśni, a także na zwiększenie wytrzymałości oraz poprawę kondycji.

Proponujemy profesjonalne treningi boksu w Łomiankach, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Oferujemy również boks dla dzieci pomagający uzyskać lepszą sprawność i kontrolę nad własnym ciałem. Rozważając rozpoczęcie swojej przygody z tą dyscypliną, dobrze jest również pamiętać o tym, że podczas treningów pracujemy nad charakterem oraz opanowaniem. Wbrew pozorom boks to idealny sposób na odstresowanie się i pozbycie negatywnych emocji. Ponadto tego typu sport uczy konsekwencji oraz wytrwałości, dzięki czemu pozwala na osiąganie dużo lepszych wyników także podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Jak wyglądają treningi i kto może się na nie zdecydować?

W siłowni Calypso w Łomiankach zapewniamy treningi dopasowane do możliwości i wiedzy ćwiczącej osoby. Dzięki temu, że nasi instruktorzy wyróżniają się dużym doświadczeniem oraz niesłabnącą pasją do sportu, są zawsze bardzo otwarci i pozytywnie nastawieni do swoich podopiecznych. Warto wspomnieć, że tego typu cechy mają ogromny wpływ na mobilizację osoby, która trenuje - ćwiczenia zaczynają wówczas kojarzyć się nie z obowiązkiem, a z przyjemnością i szansą na zadbanie o własną sylwetkę.

Jeśli chodzi o boks Multisport to karta, która ułatwia skorzystanie z naszej oferty treningów i umożliwia wypróbowanie różnego rodzaju ćwiczeń. Dzięki temu zwiększamy nieco swoją szansę na znalezienie dyscypliny, która będzie w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom oraz potrzebom. Warto też pamiętać o tym, aby przed wybraniem się na pierwszy trening, odpowiednio się do niego przygotować. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na swobodny strój oraz wygodne buty.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Łomianki

Łomianki, ul. Warszawska 201-203, tel.22 784 88 86
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.