Boks Katowice Supersam

Calypso Fitness - boks w Katowicach

W obecnych czasach zainteresowanie boksem wśród osób w różnym wieku rośnie. Współcześnie ludzie dostrzegają w nim bowiem coś więcej, niż tylko bijatykę, w której o zwycięstwie decyduje wyłącznie brutalna siła. Bardzo często wspomniany rodzaj sportu stanowi alternatywę dla tańca, biegania czy zajęć fitness, dostarczając trenującym solidną dawkę ruchu i zdrowia. Boks umożliwia również zredukowanie poziomu stresu oraz odreagowanie silnych emocji zbierających się w nas podczas codziennych obowiązków, stanowiąc tym samym formę czynnego wypoczynku, a także czynnik pozwalający odnaleźć w sobie motywację do podejmowania rozmaitych wyzwań oraz osiągania na ich płaszczyźnie zamierzonych celów.

Jednocześnie ten typ aktywności oprócz usprawniania kondycji i poprawiania sylwetki rozwija także zmysł taktyczny. Aby dostrzec jego atuty w tym zakresie, wystarczy spojrzeć na zawodowych zawodników realizujących się w tej właśnie dziedzinie. Najlepsi wśród nich to wcale nie bokserzy najsilniejsi i najbardziej agresywni, ale właśnie Ci, którzy potrafią odnaleźć wewnętrzną równowagę i dopasować swoją strategię do słabych punktów przeciwnika.

Katowice boks dla początkujących oraz osób zaawansowanych

Odbywający się w Calypso Fitness na terenie Katowic boks dedykowany jest wszystkim zainteresowanym, bez względu na płeć czy wiek. Na naszych zajęciach odnajdą się zarówno osoby stawiające swojej pierwsze kroki w tym sporcie, jak i zawodnicy bardziej doświadczeni, chcący wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom.

Boks dla kobiet, mężczyzn i dzieci prowadzony jest przez jedno z dwójki naszych profesjonalnych trenerów - Jakuba Kowalskiego lub Katarzynę Chmiel. Ich umiejętności i wieloletnia praktyka umożliwiają wprowadzenie w tę dyscyplinę amatorów oraz skuteczne przeszkolenie zawodników przygotowujących się na zawody.

Podczas zajęć wykorzystujemy sprawdzony i sprzyjający efektywnej nauce sprzęt, analogiczny do tego stosowanego przez zawodowców, w tym m.in. worki i tarcze bokserskie, skakanki czy też piłki lekarskie.

Jeśli chodzi o przebieg samego treningu - bez względu na to, czy jest to boks dla dzieci, czy osób dorosłych - na jego ogólny schemat składają się zwykle te same etapy. Pierwszym z nich jest rozgrzewka mająca na celu pobudzić ciało do intensywnego wysiłku. Po niej następuje część właściwa w postaci nauki techniki bokserskiej oraz jej doskonalenia z biegiem kolejnych zajęć. Finalnym krokiem sesji jest rozciąganie, a także ćwiczenia siłowe, w tym w szczególności te skoncentrowane na rozwoju mięśni brzucha. W przypadku tej dyscypliny sportu jest to kluczowa sekcja ciała, odpowiadająca zarówno za efektywną ochronę przed silnymi uderzeniami w korpus, jak i za ogólną dynamikę ruchów zawodnika.

Organizowane przez Calypso Fitness zajęcia z boksu w Katowicach to doskonały sposób na poprawę kondycji, koordynacji ruchowej, wytrzymałości i siły, a także optymalne rozwiązanie dla osób chcących zredukować ilość zbędnej tkanki tłuszczowej. W przypadku zainteresowania ofertą serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym grafikiem.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Katowice Supersam

Katowice, Skargi 6a, tel.32 723 27 29 , 32 723 27 43
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Klubowiczu, zapoznaj się istotną zmianą dotyczącą funkcjonowania klubu: https://fabryka-formy.pl/aktualnosci/wazna-informacja-dla-osob-z-karnetami-calypso-fitness-19

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.