Boks Gdynia Witawa

Boks jako idealny trening dla osób chcących poprawić swoją wytrzymałość i sylwetkę

Mimo że boks wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z ćwiczeniami mającymi na celu pracę nad siłą, kondycją oraz wytrzymałością, w rzeczywistości okazuje się, że jest to niezwykle złożona i ciekawa dyscyplina. Jako jeden z niewielu treningów boks praktykowany na naszej siłowni Calypso w Gdyni angażuje bardzo dużo różnych mięśni oraz rozwija takie umiejętności jak równowaga, kontrola nad własnym ciałem czy zwinność. Warto również wspomnieć, że tego typu ćwiczenia są także bardzo dobrym sposobem na pracę nad swoim charakterem. Zarówno boks dla początkujących w Gdyni, jak i dla osób bardziej zaawansowanych uczy determinacji, pokory oraz szacunku dla drugiej osoby - w tym przypadku dla naszego przeciwnika.

Dlaczego warto zdecydować się na treningi boksu?

W ostatnich latach boks dla kobiet w Gdyni cieszy się coraz większą popularnością - wynika to przede wszystkim ze zmiany podejścia niektórych osób do dyscyplin sztuk walki. Przez bardzo długi czas uważano, że tego typu sporty sprawdzają się w przypadku osób, które chcą znacznie rozbudować swoją masę mięśniową i zyskać nieco więcej siły. W praktyce okazuje się jednak, że boks dla kobiet to idealny sposób na wyrzeźbienie kobiecej, zdrowej sylwetki oraz na poprawę samopoczucia.

Nie jest tajemnicą fakt, że regularne uprawianie boksu ma bardzo duży wpływ na nasz charakter. Ćwiczące osoby szybko zauważają, że czują się bardziej pewne siebie, zdeterminowane w osiąganiu poszczególnych celów i lepiej radzą sobie ze stresującymi sytuacjami. Warto przy tym wspomnieć, że boks dla dzieci czy dorosłych pomaga obniżyć poziom agresji oraz jest świetną okazją na pozbycie się wielu negatywnych emocji. Ponadto w przypadku takich dyscyplin jak boks, Multisport to karta, która umożliwia wzięcie udziału w treningach i przekonanie się, czy dobrze czujemy się podczas wykonywania takich ćwiczeń.

Na czym polegają treningi boksu i w jaki sposób się do nich przygotować?

Boks dla początkujących w siłowni Calypso w Gdyni nie wymaga zabierania ze sobą licznych specjalistycznych sprzętów - zdecydowaną większość niezbędnego wyposażenia można znaleźć w poszczególnych salach. Warto jednak pamiętać o wygodnym ubraniu, które pozwoli skórze oddychać i nie będzie krępowało naszych ruchów. Niezwykle ważna jest również woda lub inny napój, ponieważ treningi często bywają męczące. Z tego samego powodu wiele osób zabiera ze sobą dodatkowy ręcznik.

Decydując się na uprawianie takiej dyscypliny jak boks, Gdynia jest jednym z miejsc, w których znajduje się nasza siłownia i w którym oferujemy profesjonalną pomoc doświadczonych instruktorów oraz trenerów personalnych. Dzięki dużej wiedzy i wcześniejszej pracy zarówno z osobami początkującymi, jak i zaawansowanymi nasi instruktorzy wiedzą, w jaki sposób dobrać rodzaj treningu do możliwości ćwiczących. W efekcie każdy będzie w stanie wykonać dany trening w całości, co wpłynie na nasze lepsze samopoczucie i większą satysfakcję.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Gdynia Witawa

Gdynia, Wielkokacka 2, tel.585008418 , 585008426
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

W związku z tymczasowym zakłóceniem działalności naszego klubu zachęcamy do zakupu karnetu w najbliższym klubie Calypso Fitness Gdynia Klif lub każdym innym na terenie Trójmiasta

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.