Boks Gdańsk Kowale

Trenuj boks pod okiem profesjonalistów w Gdańsku 

Wybierając klub Calypso Fitness i Siłownia Gdańsk Kowale, zyskujesz możliwość uczestnictwa w treningu boksu, który nie tylko szybko i efektywnie poprawi Twoją kondycję, ale też zwiększy Twoje umiejętności samoobrony. Boks to jeden z najstarszych sportów walki, który praktykowano już w starożytności. Wszechstronne zalety tej aktywności fizycznej mogą odkryć nie tylko osoby, które pragną zawodowo zajmować się pięściarstwem. Boks może stanowić również ciekawą formę regularnie uprawianej aktywności fizycznej. Trening boksu działa na organizm ogólnorozwojowo: poprawia wydolność krążeniowo-oddechową, spala tkankę tłuszczową i buduje masę mięśniową. Ponieważ w boksie szczególnie ważne jest skupienie i kontrola własnego ciała, ma on istotny wpływ na lepszą koordynację ruchową.  

Czego nauczysz się w trakcie treningu boksu? 

Wbrew negatywnym stereotypom, boks wcale nie wiąże się z agresją oraz przemocą. Wręcz przeciwnie – to nauka pokory i szacunku wobec siebie i przeciwnika. W boksie zabronione są choćby kopnięcia i ciosy poniżej pasa, a także wiele innych, niesportowych zachowań podczas walki. Ponieważ boks stanowi wymagającą dyscyplinę sportową, warto uprawiać ją pod okiem doświadczonego trenera. W Gdańsku możliwość taką zapewnia uczęszczanie na zajęcia w punkcie Calypso Fitness i Siłownia. Osoba o niezbędnych kwalifikacjach i doświadczeniu nauczy Cię podstawowych ciosów, jak sierpowy, prosty czy uderzenie z dołu. Przede wszystkim jednak nauczysz się utrzymywania odpowiedniej postawy i równowagi ciała, a także pracy nóg. W bezpiecznych warunkach możesz sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności. Każde zajęcia poprzedza intensywna rozgrzewka, a po ich zakończeniu trener przeprowadza także ćwiczenia rozciągające.  

Kto może zapisać się na nasze zajęcia z boksu? 

Jeżeli pragniesz wyjść ze swojej codziennej strefy komfortu i chcesz doświadczyć efektywnego treningu całego ciała, jednocześnie nabywając przydatne umiejętności samoobrony – boks to dla Ciebie rozwiązanie idealne. Także wśród amatorów boks wcale nie stanowi domeny mężczyzn. Równie dużą popularnością cieszy się boks dla kobiet, a coraz większą także boks dla dzieci. Ponieważ grupy są otwarte, na zajęcia można dołączyć w dowolnym momencie. Trening sztuk walki poprawi Twoją kondycję, wymodeluje sylwetkę, a także doda Ci naturalnej pewności siebie. Na naszej siłowni prowadzimy boks dla początkujących. Podczas takich zajęć osoby niedoświadczone w sportach walki poznają niezbędne podstawy oraz techniki ćwiczeń boksu.  

Intensywny trening boksu umożliwia spalenie nawet 600 kalorii podczas jednej godziny aktywności fizycznej. Nie zapominaj jednak o tym, że boks kształtuje także Twój charakter, hartuje ducha, poprawia koncentrację oraz refleks. Nasze zajęcia zawsze odbywają się w przyjaznej atmosferze, z wykorzystaniem przestronnej, klimatyzowanej sali. Pozytywna rywalizacja i wspólna sportowa pasja może stanowić dla Ciebie codzienną motywację do uprawiania sportu, niezależnie od pogody panującej za oknem czy Twojego samopoczucia.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.