W ostatnich latach boks zyskał dużą popularność wśród osób aktywnych fizycznie, którym zależy na świetnej kondycji. Jest to dyscyplina typowo wydolnościowa, charakteryzująca się zazwyczaj wysokim poziomem intensywności. W Calypso Fitness Club w Pile prowadzimy treningi bokserskie dedykowane różnym grupom - między innymi boks dla początkujących, kobiet oraz dzieci. Jeśli chodzi o ćwiczenia takie jak boks, Multisport umożliwia bezpłatny udział w naszych treningach. 

Boks - jak to się zaczęło? 

Jako dziedzina sportu, boks w obecnym kształcie zadebiutował na początku XVIII wieku. Jednak już dużo wcześniej, bo w starożytności, walka na pięści stanowiła istotny element programu antycznych igrzysk olimpijskich. Zasady tego sportu podlegały zmianom, a dzisiaj reguluje je dokument Queensberry Rules wydany w 1867 roku - to właśnie on wprowadził obowiązek korzystania z rękawic bokserskich. 

Wyobrażenia na temat boksu versus rzeczywistość

Zajęcia z boksu, które oferujemy w naszym klubie w Pile, w niczym nie przypominają brutalnych meczów bokserskich. Oczywiście boks amatorski pozostaje wciąż sportem walki, jednak ćwiczenia polegają głównie na uderzeniach w worki oraz na bieganiu. Amatorski trening jest bardziej bezpieczny niż sparing zawodowców, a kontuzje zdarzają się rzadko. Odpowiednie zabezpieczeniedodatkowo minimalizuje ryzyko urazu. 

Zalety treningu bokserskiego 

Trenowanie boksu pozwala spalić nawet 800 kalorii w 45 minut. Dla porównania: zajęcia fitness lub pływanie spalają ich dwa razy mniej. Boks uruchamia różne partie mięśni w tym samym czasie. Najbardziej aktywne podczas ćwiczeń są mięśnie nóg, ramion oraz grzbietu.  Wykonywane ruchy charakteryzuje różnorodność, wykorzystuje się także lekkie obciążenie, na przykład taśmy albo ciężarki. 

Olbrzymi atut boksu stanowi to, że rozbudowuje tkankę mięśniową, nie sprzyjając zarazem nabieraniu masy. Poza tym, że rzeźbi ciało, boks wzmacnia umysł, co jest równie ważne. Intensywny trening skutecznie redukuje stres i umożliwia pozbycie się negatywnych emocji. Efekt to wysoki poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Boks podnosi również pewność siebie, ale też uczy samoobrony. Między innymi dlatego tak dużą popularnością cieszą się zajęcia takie jak boks dla kobiet. 

Sport dla każdego 

Tak jak w każdej innej dyscyplinie sportowej, także w boksie pierwsze treningi mogą być najtrudniejsze. Jeśli chodzi o boks dla początkujących, to najpierw należy poznać podstawy i wzmocnić mięśnie. Boks już od dawna nie jest zarezerwowany dla mężczyzn - równie często w ćwiczeniach tego rodzaju uczestniczą kobiety. 

Z licznymi korzyściami wiąże się również boks dla dzieci - jest to przecież połączenie rozwoju fizycznego oraz umysłowego. Zajęcia z boksu dla najmłodszych zaszczepiają sportowego ducha i pomagają w budowaniu własnej wartości. Mają za zadanie przekazanie, że trzeba polegać na sobie, uczą też szacunku do przeciwnika. Wszystkich - bez względu na płeć, wiek czy kondycję - zapraszamy na boks w Calypso w Pile.

Boks w innych miastach:

Calypso Fitness i Siłownia Piła

Piła, ul. 14 Lutego 26, tel.67 350 68 00 , 67 350 68 01
pn.-pt.06:00-23:00
sob.-niedz.08:00-20:00
wirtualny spacer
Pokaż na mapie Ukryj mapę

Calypso Fitness S.A. jest beneficjentem Subwencji Finansowej udzielonej przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w ramach Tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm.